מקלחת נעימה כדי לסיים עוד יום ברוגע

למי שיש ילדים מכיר את התסריט הזה טוב מאוד. מגיעים לסוף היום, הגיע הזמן לקלח את הילדים כדי שישנו בצורה נקייה והיגיינית ואז מתחיל הבלגן. הילד לא רוצה להתקלח, הילד צועק, הוא בטוח שאנחנו עושים לו משהו רע ונדמה שאין דרך לשכנע אותו. גם שכבר נראה שהוא מבין שמקלח תזה דבר חיוני והוא משתף פעולה הוא עלול לסבול מכל מיני מצבים כמו למשל שהמים לא מספיק חמים או שהמקלחת אורכה מידי לטעמו. ילד בן 5 יכול להיות בעייתי מאוד ומלבד להדליק דוד שמש לפני המקלחת יש כמה דברים שכדאי שתנסו.

5 טיפים למקלחת נעימה עם הילד

  • כדי שיהיה לילד מקלחת נעימה חשוב מאוד להדליק דוד שמש מספיק זמן לפני. הורים רבים שכוחים להדליק את דוד השמש לפני המקלחת ואז מגיעים למצב בו המים לא חמים או שהם נגמרים באמצע המקלחת. כמו שאתם לא הייתם רוצים להתקלח במים קרים אל תאשימו את הילד שהוא סובל במקלחת. מים חמים יכולים להרגיש מאוד את עור הגוף ולגרום לילד שלכם לישון טוב לאחר מכן.
  • יש הרואים במקלחת אירוע שחייב להיות בכל יום ויש אנשים שמנצלים את זמן האיכות שיש להם עם הילד שלהם. אם אתם תיהנו מהמקלחת גם הילד שלכם בן החמש ייהנה מהמקלחת בדיוק כמוכם. דברו איתו תוך כדי, תשאלו אותו איך היה בגן ותגרמו לו להבין שהעיקר פה היא לא המקלחת.
  • כדי לשמח את הילד הניחו כמה צעצועים בתוך האמבטיה תוך כדי שהוא מתקלח. הדבר יכול להעסיק אותו מאוד.
  • נסו ליצור הפעלות תוך כדי המקלחת. למדו את הילד להתקלח בעצמו, תגרמו לו ללמוד כל שלב בכל פעם וכך תוכלו ליצור אצלו אתגר.

אל תכעסו על הילד

הטיפ הכי חשוב שהורה יכול לקבל הוא לא לכעוס על הילד. הורים רבים רואים בסיטואציה בה הילד לא רוצה להתקלח ועושה מעט בעיות כדבר שליל ורע. חשוב לזכור שרוב הילדים לא אוהבים להיכנס להתקלח והם מביני את הצורך בה לא בצורה נכונה. אל תכעסו על הילד, נסו לדבר אליו בהיגיון ולנסות לשכנע אותו בדרכים שהוא צריך ואוהב וככה תימנעו מ-ויכוחים רבים שיכולים לגרום לכם לישון אחרי מאמץ רב ומעייף.

כללי