כולנו אוהבים לטייל בארץ לאורכה ולרוחבה עם הילדים וכל בני המשפחה. אין זה סוד כי טיולים בארץ מאד מהנים ומזג האוויר בארץ נוח רוב ימות השנה. ארץ ישראל מתייחדת בכך שניתן לטייל בתחומה באזורי אקלים שונים, אשר מצויים בטווחי נסיעה קרובים מכל מקום. בישראל תמצאו מסלולי טיול במדבר הנגב, מסלולי טיולים בהרי ירושלים או בהרי הגליל, במישור החוף או בהרי החרמון הגבוהים וכיוצא באלה – כל אזור והייחוד שלו מטבע הדברים.

טיולים בצורה מאורגנת בארץ

חשוב לזכור, כי לפני שמחליטים לצאת לטיול יש להתארגן נכון, ואחת הדרכים היפות לעשות זאת היא על ידי התארגנות של כמה משפחות לכדי טיול מאורגן עם חברת טיולים ומדריך טיולים מקצועי. למה זה מומלץ? מכיוון שבדרך זו נהנים גם מטיול כיפי משותף וגם מארגון והדרכה מקצועיים ביותר, אשר בסופו של דבר יעניקו לטיול ערך מוסף מעבר לנסיעה עצמה וההגעה למקומות כאלה ואחרים.

מדריך טיולים מקצועי יוכל להפוך כל טיול משפחתי כזה לחוויה שלא הכרתם.

טיולים מרתקים במישור החוף ובשרון

המסלולים האפשריים עם כל המשפחה

יש אין ספור מסלולי טיולים בארץ ולפניכם כמה אפשרויות בולטות ומהנות במיוחד:

  • טיול בנגב – לאוהבי המדבר שביניכם מחכים מסלולי טיול רבים ומרהיבים ביותר בנגב. מסלול טיול הנגב יכול להתחיל בבאר שבע ונסיעה עד לקיבוץ שדה בוקר, ביקור בצריף של בן גוריון ובחלקת הקבר שלו ושל רעייתו פולה הצופה לנחל צין המרהיב. משם ניתן להמשיך למצפה רמון ולעשות טיול מצוקים, ולרדת לאירוח באוהל בדואי או בסוכה במדבר.
  • טיול בהרי ירושלים – הרי ירושלים מלאים במסלולי טיולים רגליים או רכובים. טיול בהרי ירושלים יכול להתחיל בדרך בורמה אשר ממוקמת בשפלה הפנימית, ולהמשיך בהרים לעבר עין כרם אשר בפאתי ירושלים, ומשם להמשיך לירושלים עצמה.
  • טיול במישור החוף – מישור החוף משתרע מאשקלון אשר בדרום ועד לראש הנקרה אשר בצפון הארץ. אחד מן הטיולים היפים באזור זה מתחיל בעיר העתיקה והמיוחדת כל כך של קיסריה, ממשיך לעבר העיר חיפה ולעיר העתיקה של עכו, ומסתיים בראש הנקרה בתצפית המפורסמת והיפה.
כללי