מעבר לדירה חדשה, מהווה תמיד עניין לוגיסטי שנראה סבוך למדי. כאשר אתם עוברים לדירה חדשה ויש לכם גם תינוק במשפחה, נראה שלצד הקשיים הלוגיסטיים שנוספו – יש כעת גם קשיים פסיכולוגיים שנוספו. אמנם לתינוק אי אפשר להסביר שעוברים לדירה, אבל הוא בהחלט יכול לחוש בכל הלחצים שלכם, בתזוזות שיש בבית, ובכך שיש שינוי משמעותי מאד – ולכן התנהגותו תהיה שונה, והוא יהיה תלותי יותר, ייטה יותר לבכי ולשינה פחות רגועה. אז איך אפשר לעבור את התקופה הזו גם מבחינה לוגיסטית וגם מבחינה נפשית?

איך עוברים דירה עם תינוק

כך תתכוננו היטב למעבר הדירה

  • שמירה על שגרה – מילת המפתח היא שגרה. יש להקפיד על כמה שפחות שינויים בחיי התינוק, והדבר ירגיע אותו מאד. זה לא הזמן לעבור למיטה חדשה, זה לא הזמן להתחיל להיגמל מבקבוק, לנסות מוצץ חדש, או להתחיל להיגמל מחיתולים (אלא אם אתם רואים חיווי מהתינוק שהוא בעצמו מוכן לשלב חדש). חשוב מאד שהוא יהיה רגוע כמה יותר, ושלא יהיו עוד שינויים מסעירים בחייו בתקופת המעבר. מתי אפשר לבצע שינויים בחיי התינוק? לרוב כשבועיים-שלושה מקץ המעבר.
  • חפצי מעבר – חפצי המעבר השונים חשובים אמנם מאד עבור ילדים גדולים יותר, אבל יש להם אפקט חיטובי מאד גם עבור תינוקות. כבר מגיל של כמה חודשים, לתינוק כבר יש חפצים שהוא קשור אליהם יותר – זו יכולה להיות שמיכה קטנה, מוצץ אהוב, צעצוע מיוחד, וכיו"ב. אם התינוק שלכם קשור לכך – שימו לב שהחפץ יהיה איתו בכל שלב. רצוי לא לארוז אותו, אלא לשים אותו בתיק קטן בצד.
  • ומה ביום המעבר? – ביום המעבר עצמו, כדאי שאתם לא תהיו מוטרדים באשר לתינוק שלכם, ושלא תדאגו לו בכל רגע. אפשר לשים אותו עם בייביסיטר, אצל קרוב משפחה או אצל חבר טוב שאתם סומכים עליו. כך, תחזרו אליו בסיום המעבר, ותוכלו לפתוח את הדף החדש בחייכם.

מעבר קל ופשוט!

המעבר עם התינוק שלכם לא חייב להיות סיפור מההפטרה. הוא יכול להיות קל, פשוט ומהיר – כל עוד מתכוננים אליו כמו שצריך, וזה הכל!

באדיבות: אחים לוי – הובלות בחיפה

כללי