ללידה הראשונה שלכם התכוננתם במשך מספר חודשים ארוכים מאוד, הכנתם את התיק כמה שבועות לפני המועד המשוער של הלידה. התיק שסחבתם עמכם היה גדול ועמוס כביכול אתם נוסעים להרפתקה לכמה שבועות על איזה אי בודד, היה בו יין טוב עבור האנרגיה, אינטרקום וכדור טניס למסג'ים ומכל טוב שרק אפשר לדמיין. עשיתם דוקטורט בעגלות, מאסטר בשידות החתלה, עבודת סמינריון בחנויות שמוכרות את החיתולים הכי זולים. באתם ללידה הכי מוכנים שרק אפשר להיות… אבל בפעם השניה או השלישית אתם כבר הספקתם לשכוח, כבר לא רצים לכל החנויות, מפאת קוצר הזמן, לכן הכנו עבורכם את הרשימה ההכרחית הזאת, על מנת שלתינוק השני או השלישי שלכם לא יחסר שום דבר.

תשעה דברים שכדאי לקנות לקראת לידתו של תינוק

* מיטת תינוק – חשבתם איפה יישן התינוק הרך שעומד להיוולד? אם בין הילדים הקטנים שלכם יש הפרשים קטנים, ייתכן שיש עדיין תינוק שישן במיטת התינוק. זה הזמן להחליט האם אתם מעבירים או לא למיטת נוער. ההחלטה תלויה בכם, בגיל הילד ובמקום הפנוי אשר יש לכם בבית, למרות שאנו לא ממליצים לבצע מעבר כזה סמוך ללידה. אם ההפרשים גדולים, תחפשו את המיטה, אולי במחסן, אולי אצל חברים, האם היא שלמה או מפורקת? תוכלו כשלב ביניים להסתפק בעריסה.

* סלקל – בלעדיו לא תוכלו לקחת את הרך הנולד לביתכם. אם השאלתם אותו למישהו, זה הזמן לבקש אותו בחזרה, קחו בחשבון  שאורך החיים שלו קצר, אחרי שש שנים מתאריך הייצור הפלסטיק שממנו עשויים הכיסאות מתבלה והופך לפחות בטוח.

* עגלה – בין אם היא אצלכם או שהשאלתם אותה למישהו אחר, כדאי לבדוק את תקינות הנסיעה שלה. לשמן גלגלים אם צריך, לוודא שהיא מתקפלת היטב ולכבס את הריפוד.

* שידה – מומלץ לרוקן את המגירות ולנקות אותן היטב. ולוודא שמזרן ההחתלה קיים, נקי ותקין.

* אמבטיה – האמבטיות, בהיותן אביזר פלסטי, נוטות לצבור לכלוך נוראי קשה להסרה עם חלוף הזמן. תבדקו אם האמבטיה שלכם ממש מלוכלכת ובאם היא ניתנת לניקוי ואם לא, עדיף שתרכשו אמבטיה חדשה.

* עריסה – במידה שאתם מתכננים לשכור עריסה, זה הזמן לערוך סקר שוק קצר. איפה שוכרים וכמה עולה.

* מצעים – למיטה או לעריסה, ליום יום או חגיגיים, התינוק צריך לישון במקום מרופד ונעים. אם אתם משתמשים במצעים של הילדים הקודמים שלכם, עליכם לוודא שהמצעים תקינים כולם ומכובסים.

* בגדים – חלק בטח מסרתם, חלק בטח שמרתם. זה הזמן לבדוק האם יש לכם בגדים ראשוניים – חזיות, בגדי גוף ורגליות, ואם לא אז לקנות. לעשות מיון בכל מה שיש לכם, לכבס ולעשות השלמות.

* ציוד מתכלה – חיתולי טטרה, חיתולים במידת ניו בורן, הרבה מגבונים, משחה לטוסיק ליום יום ומשחה לטוסיק במקרה של תפרחת טיטולים, אלכוהול לחיטוי הטבור וכדומה.

לסיכום, התיק שסחבתם עמכם היה גדול ועמוס כביכול אתם נוסעים להרפתקה לכמה שבועות על איזה אי בודד, היה בו יין טוב עבור האנרגיה, אינטרקום וכדור טניס למסג'ים ומכל טוב שרק אפשר לדמיין. עשיתם דוקטורט בעגלות, מאסטר בשידות החתלה, עבודת סמינריון בחנויות שמוכרות את החיתולים הכי זולים.

כללי