תכנון פיננסיאנשי עסקים, בעלי חנויות ועצמאיים מכירים היטב את התפקיד של חשב שכר, ואת החשיבות שלו בעת התמודדות מול רשויות המס. יחד עם זאת, בשנים האחרונות מתגלה החשב גם בתור פקטור משמעותי עבור ניהול נכון של תקציב כהכנה לתקופת ההורות.

תפקידו של החשב הוא לבחון את תלושי המשכורת על סעיפיהם השונים. עבור זוג צעיר, יכול חישוב מן הסוג הזה למנוע פגיעה בשכר ולהבטיח התנהלות פיננסית נכונה לאורך זמן.

נושאים אותם ניתן לברר באמצעות החשב במקום העבודה

הורים צריכים לבדוק מהם התשלומים הנוספים המועברים מתוך תלוש השכר שלהם. חשב שכר במקום העבודה יכול לענות על הרבה שאלות:

1. ביטוח בריאות – תשלום על ביטוח בריאות מהווה נתח לא מבוטל מתלוש השכר של עובדים בישראל. על ההורים לבחון כמה הם משלמים על ביטוח הבריאות הקיים, האם ניתן להרחיבו והאם מקום העבודה מאפשר ביטוח בריאות משפחתי.

2. תשלום פנסיה – רוב העובדים הצעירים המבצעים הכנה כלכלית לתקופת ההורות מוטרדים לגבי העברות הפנסיה. בסופו של דבר, הפנסיה צפויה להיות בשלב כלשהו בחיים מקור ההכנסה העיקרי, ויש לה חשיבות אדירה עבור המשפחה המורחבת. על ההורים לבדוק בעזרת חשב שכר מה הפנסיה כוללת וכיצד תלוש השכר הנוכחי קובע את ההכנסות שלהם בעתיד.

3. שינויי חקיקה – החשב יכול לעדכן אתכם בפסיקות האחרונות ובשינויי חקיקה סוציאליים. אפשר להשתמש בשירותיו על מנת לשמוע על העדכונים הללו, ולבדוק מה מהם רלוונטי עבור תקופת ההורות הקרבה. בנוסף לעדכונים, לחשב יש את היכולת להתמודד עם השינויים ולספק להורים את הכלים הטובים ביותר לצורך התנהלות כלכלית.

4. פירוט רכיבי שכר – רוב העובדים לא מודעים לאופן בו מחושב השכר החודשי שלהם. מלבד ההבדלים בין שכר חודשי קבוע לחישוב כמותי על פי תעריף מוסכם, ישנם רכיבי שכר נוספים כגון נסיעות, אחזקת רכב, דמי הבראה, תוספות ייחודיות וכדומה. הורים יכולים לקבל פירוט על רכיבי השכר הללו ובמידת הצורך גם לשנות אותם כדי להעלות את משכורת הנטו.

מה הן זכויות המס שלכם בתור הורים צעירים בישראל?

עוד היבט של ניהול תקציב כהכנה לתקופת ההורות קשור אל שיקולי מס. בניגוד לאנשי מקצוע אחרים כגון עורכי דין מהתחום המשפטי, רופאים מתחום הבריאות וכדומה, חשב שכר מגיע מהתחום הפיננסי. החשב יכול להתנהל מול מחלקות שכר במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. החשב מכיר את הגורמים הרלוונטיים ואת אופן ההתנהלות הרצוי. לחשב יש ניסיון, ידע והכשרה שעוזרים בצמצום נטל המס בטווח הקצר והארוך. מעבר לכך, את השירותים הפיננסיים של החשב ניתן לנצל גם לאחר הלידה, ותוך כדי גידול הילדים.

לסיכום, חשב שכר הוא איש מקצוע חיוני עבור הורים צעירים ומבוגרים בישראל. החשב יכול לשרת את האינטרס של ההורים, ולאפשר עוד קצת בתקציב המשפחתי. כדאי לפנות אל החשב עם תלושי המשכורת מוקדם ככל האפשר גם אם אינכם הורים, אך בעיקר לקראת הקמת בית משותף.

כללי