החופש הגדול, וחופשים ארוכים אחרים, משאירים את ההורים חסרי אונים אל מול הצורך התמידי בתעסוקה. בימים רגילים הילדים מעבירים את רוב שעות היום במסגרות שונות כמו בתי ספר, גנים, צהרונים, חוגים ועוד, והזמן הפנוי העיקרי הוא בסופי השבוע. במהלך החופש הגדול הילדים נמצאים כל שעות היום באחריות ההורים, ויש צורך לדאוג להם לתעסוקה כל הזמן.

 פעילות משותפת בשעות הפנאי   

שעת איכות בין הורים וילדים
שעת איכות בין הורים וילדים

מחקרים רבים מראים כי הקשר בין ההורים לילדים מתחזק כאשר הם מבלים זמן איכות משותף. ביצוע של פעילויות משותפות מאפשר לילדים ולהורים לפתח שיחות עמוקות על נושאים חשובים, להביע רגשות של אהבה זה לזה, וכתוצאה מכך להתקרב ולפתח קשר בריא וטוב. מכשירי כושר יכולים למלאות שעה חוויתית במיוחד בין הורה לילד. לספורט כולנו זקוקים, ולספורט רגשי אף אחד לא מתנגד..

מה הם היתרונות בבילוי משותף בגינת הכושר?  

גינת כושר יכולה להיות בילוי משותף מצוין בי הורים וילדים. לבילוי משפחתי בגינת הכושר מספר יתרונות משמעותיים:

  • ספורט וכושר: בראש ובראשונה מדובר בבילוי שהוא לא רק הנאה מרובה, אלא משלב גם ספורט וכושר. ידוע כי כושר וספורט מצוינים לשיפור הבריאות, ולשמירה על אורך חיים בריא, ובתקופה של ימינו, בה האוכל השמן והמטוגן הפך פופולארי בקרב ילדים, בילוי שכזה הוא פתרון מצוין.
  • הנאה והוצאת אנרגיות: בילוי משותף בגינת הכושר הוא הנאה גם להורים וגם לילדים, והוא גם מצוין לצורך הוצאת אנרגיות. בתום בילוי שכזה הילדים יחזרו עייפים אך מרוצים.
  • בילוי חינמי: תקופת הקיץ עשויה להיות מעיקה מאוד מבחינה כלכלית בעבור ההורים. גינת הכושר היא הזדמנות מצוינת לבילוי מהנה, מיוחד, כיפי ובחינם.

על מה חשוב להקפיד?  

לפני שאתם יוצאים לבילוי משותף בגינת הכושר מומלץ מאוד להקפיד על נשנוש של משהו קל שיעניק אנרגיה. פרי, גרנולה או קורנפלקס מחיטה מלאה ימלאו אתכם בכוח. נוסף על כך, הקפידו על שתיה מרובה של מים, כדי למנוע התייבשות, והקפידו לאכול ארוחה עשירה בחלבונים בתום הבילוי.

כללי