אומנותעם תחילת שנת הלימודים נדרשים תלמידים במגמת אמנות להצטייד באביזרים מיוחדים. הציוד מיועד לכל הגילאים וניתן להיעזר בו גם בהמשך. הדבר החשוב הוא לבחור ציוד איכותי, המאפשר לילדים להביא לידי ביטוי את היכולות שלהם. הנה לדוגמא מספר אביזרים שלא ניתן להתחיל בלעדיהם את שנת הלימודים הבאה במגמת האמנות:

א. מחברות – כל תלמיד זקוק למחברות, אך נציגי מגמת אמנות נדרשים להשתמש במחברות ספציפיות המיוצרות על ידי בית דפוס. רק אצל בתי דפוס ברחבי הארץ יש מחברות איכותיות עם דפים עבים. הדפים מאפשרים שימוש בעיפרון, בעטים או בטושים מיוחדים כדי לעמוד בהוראות המורה ולבצע את ההנחיות במדויק.

ב. פולדרים – עבודות אמנות של ילדים בבתי ספר נשמרות בתוך פולדרים. את הפולדרים ניתן גם כן להשיג בבתי דפוס, או בחנויות שונות המתמחות במכירת ציוד משרדי. ילדים מתרגלים במהירות לשימוש בפולדרים והם גם עוזרים להם לשמור על סדר וארגון.

ג. צבעים – אף תלמיד במגמת אמנות לא יכול למלא הנחיות ללא צבעים. מבחינת התלמידים, השאלה היחידה היא באילו צבעים כדאי להשתמש. אפשר לקרוא את הדפים המחולקים על ידי בתי הספר לקראת פתיחת שנת הלימודים, להגיע לבית דפוס כדי לראות מקרוב את ההבדלים בין צבעים או פשוט להתייעץ ישירות עם המורה של המגמה.

מעבירים את התוצר האמנותי לכריכה חמה או קשה

הורים צריכים לשמור על קשר עם נציגי בית דפוס גם אחרי סיום שנת הלימודים. בצורה כזו הם יכולים להעביר את התוצר האמנותי של הילד לכריכה חמה או קשה, להפוך אותה למזכרת ואפילו להשתמש בה לעיצוב כרטיסי ברכה, גלויות, פוסטרים ועוד. ילדים אוהבים לקחת איתם את התוצר משנת הלימודים והתפקיד של ההורים הוא לספק עבורם תמיכה וגיבוי.

לסיכום, הכנות לקראת שנת הלימודים מחייבות מאמץ מצד ההורים. חשוב להכיר את הדרישות של כל מגמה ובעיקר לשים לב לנושא של ציוד לאמנות. את רוב הפריטים והציוד ניתן להשיג בבתי דפוס שונים ברחבי הארץ, איתם כדאי לשמור על קשר גם בסיום השנה.

כללי