אסתטיקה דנטלית אנחנו רוצים לשמור על בריאות הילדים שלנו כמה שרק ניתן – וחלק משמעותי מכך הוא השיניים

המשימות שלנו כהורים לילדים הן רבות מאוד, ורובן ככולן מתרכזות במטרה שלנו לשמור על הילדים שלנו כמה שיותר בריאים וכמה שיותר חזקים, תוך סיגול ההרגלים הנכונים והבריאים ביותר לחיים שלהם כמבוגרים. אם, בעבר, לא הייתה מודעות גדולה במיוחד לכל מה שנוגע לשמירה על אורח חיים בריא בקרב ילדים, במטרה לסגל להם את אורח החיים העצמאי הבריא ביותר שניתן – הרי שהיום המצב שונה בתכלית. כיום, אנחנו מבינים את החשיבות של התפקיד שלנו בשמירה על בריאות הילדים שלנו, לא רק כאשר הם לא מרגישים טוב וכאשר יש להם חום – אלא גם בחינוך שלנו לאורח חיים בריא עבורם. חלק מהותי מכך, כמובן, הוא אסתטיקה דנטלית ובריאות השיניים שלהם.

כיצד נשמור על היגיינת השיניים של הילדים שלנו בצורה הטובה ביותר לאורך זמן ונסגל להם הרגלים נכונים?

  • שגרה יום יומית – כשאנחנו מדברים על אסתטיקה דנטלית ועל היגיינת השיניים של הילדים שלנו, זה חייב להתחיל כמובן בשגרה היום יומית הבריאה שלנו איתם בכל מה שנוגע לשמירה על השיניים. המרכיב המשמעותי ביותר בכך הוא כמובן צחצוח השיניים. השלב הקריטי בהקשר זה הוא השלב שבו אנחנו מפסיקים לצחצח לילדים שלנו את השיניים ומעבירים את שרביט האחריות הזה להם – כאשר לכל ילד השלב הזה מגיע בגיל אחר וברמת מוכנות אחרת. חשוב להדגיש שעלינו ללוות את התהליך הזה ולבקר אותו – לתת לילדים שלנו דוגמה כאשר אנחנו מצחצחים שיניים בקרבתם, ולפקח על איכות הצחצוח שלהם. לדעת לתת להם ביקורת בונה בתחום, ולדעת לספק להם גם את כל מה שנחוץ להם – משחת שיניים עם פלואוריד שתגן על השיניים שלהם, ומברשות מתאימות לדרישות השיניים העדינות של הילדים שלנו.
  • רופא השיניים – הטיפולים והבדיקות אצל רופא השיניים, או אצל השיננית לצורך העניין, מהווים מקור לחרדה לא מועטה בקרב ילדים. עם זאת, מדובר בחרדה שאותה אנחנו צריכים למנוע אם אנחנו רק יכולים, ולרסן במידה והיא ישנה, בכדי לסגל לילדים שלנו הרגלים בריאים של שמירה על היגיינת השיניים ועל אסתטיקה דנטלית. עלינו למצוא את קליניקת השיניים הנכונה עבור הילדים שלנו, שתעניק להם חוויה חיובית ותומכת ותסיר מהם חשש נפוץ כל כך שיש לו פוטנציאל בריאותי שלילי כל כך. ילדים שגדלים ללא חשש מרופא השיניים יקפידו לבצע בדיקות וטיפולים באופן שגרתי ונכון – ומדובר בעקרון חשוב מאוד בשמירה על היגיינת ובריאות השיניים.

בסופו של דבר, בהיגיינת השיניים של ילדינו הכל יקום וייפול על ההרגלים שנסגל להם

אנחנו יכולים לצחצח לילדים שלנו את השיניים פעם אחת, ולגרור אותם לרופא השיניים פעם שנייה – אבל הורות נכונה היא סיגול הרגלים נכונים לילדים שלנו. זה נכון גם לגבי אסתטיקה דנטלית בדיוק כמו שזה נכון בתזונה ובפעילות גופנית – ועל כולם עלינו להקפיד.

כללי