כהורים, אין דבר חשוב יותר מבריאותם של הילדים שלנו ואורח החיים הבריא שלהם

הורות היא לא משימה פשוטה. למען האמת, מדובר באתגר הגדול והמשמעותי ביותר של החיים שלנו – להיות הורים כיום זה הרבה יותר מלתת לילדים שלנו אוכל וערכים, מדובר בשמירה על הילדים שלנו מכל משמר, מכל הבעיות והתחלואות שקשורים לעולם המודרני, בניסיון לחנך אותם בצורה האיכותית ביותר ולהבטיח להם את הסביבה הבטוחה והבריאה ביותר. כאמור, החלק המשמעותי ביותר במשימת ההורים שלנו הוא הבטחה של הסביבה הבריאה ביותר עבור הילדים שלנו, והקניית אורח חיים בריא עבורם.

כהורים, אין דבר חשוב יותר מהבריאות של הילדים שלנו – וחשוב שנבין שבריאות הילדים שלנו מושפעת במידה הרבה ביותר מהסביבה הבריאה שאנחנו מספקים להם ומאורח החיים הבריא שאנחנו מקנים להם. במאמר זה נסקור את המרכיבים של אורח החיים הבריא בחיי הבית שלנו עם הילדים שלנו, ונבין גם מה הן הפעולות אותן אנחנו צריכים לבצע בכדי לשמור על אורח חיים בריא בתוך– מחיטוי מים ועד נורמות בריאות של תזונה.

כמה כללים חשובים לשמירה על אורח חיים בריא בשגרת היום יום ובחיי הבית של הילדים שלנו

אורח חיים בריא לילדים

  • מים – המים שהילדים שלנו שותים הם מפתח חשוב מאוד בהקניית אורח חיים בריא עבורם. שכן אורח חיים בריא הוא קודם כל הקניית הרגלי שתייה בריאים של מים ולא של משקאות ממותקים, שמוכחים כלא בריאים באופן קיצוני עבור הילדים שלנו לאורך זמן. מעבר לכך שאנחנו צריכים להקפיד עם הילדים שלנו על שגרה בריאה של שתיית מים בבית ומחוצה לו, בכמויות של 2 ליטר ביום לפחות, אנחנו צריכים גם לוודא כי המים שהילדים שלנו שותים ובהם הם מתקלחים בבית הם מים נקיים ובריאים. בהקשר זה, חשוב לבצע חיטוי וטיהור מים איכותי שיבטיח כי המים בברזי הבית שלנו הם הנקיים ביותר ולא נושאים בתוכם חיידקים מזיקים לילדים שלנו.
  • פעילות גופנית – דור הילדים שלנו הוא דור מסכים, וחשוב מאוד להקנות לילדים שלנו אורח חיים שכולל גם פעילות גופנית על בסיס קבוע – בין אם במסגרת של חוג ובין אם במסגרת של משחק בחוץ שנעודד את הילדים שלנו לנקוט בו.
  • תזונה – התזונה הבריאה של הילדים שלנו היא ה- א' ב' של אורח החיים הבריא שלהם, ובכדי להקנות לילדים שלנו אורח חיים בריא אנחנו צריכים קודם כל לוודא שיש אוכל בריא וזמין לילדים שלנו בכל עת, שהוכן על ידינו, ולהימנע ממזונות מעובדים ושמנים כבר מגיל צעיר.

בין אם מדובר בחיטוי מים ובין אם במזון בריא – אנחנו צריכים לספק לילדים שלנו את הסביבה הבריאה ביותר

בין אם אנחנו צריכים להזמין שירות איכותי של חיטוי מים, ובין אם אנחנו מבינים שהגיע הזמן להתחיל לבשל – אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו להבטחת אורח החיים הבריא ביותר של הילדים שלנו.

כללי