יום הולדת הוא כמעט תמיד סיבה טובה למסיבה. אבל, השמחה גדולה הרבה יותר כאשר מדובר על יום הולדת עגול או יום הולדת לילדים. בגיל צעיר יום הולדת מסמל עבורנו הרבה יותר מאשר בגיל מבוגר. הוא נותן לנו תחושת בטחון עצמי חזקה במיוחד והערך העצמי שלנו מטפס. בנוסף לכך, אנחנו גם רוצים לחגוג עם החברים בגיל צעיר פשוט כדי לעשות כיף ביחד. אם בעבר היו רעיונות מצומצמים לימי הולדת, כיום יש אינספור רעיונות מקוריים לימי הולדת, שכל ילד יכול להתחבר אליהם, ויותר מכך, להתנסות בהם בפעם הראשונה.

חדר בריחה

אחד הרעיונות היותר מקוריים ליום הולדת הוא יום הולדת בחדר בריחה. מדובר על משחק שמתאים לכל המשפחה, וגם לילדים. במשחק קבוצה של עד 6 שחקנים נכנסת לחדר, כאשר המטרה היא למצוא את הדרך החוצה במהירות האפשרית, תוך פחות מ-60 דקות. כדי לצאת מהחדר צריכים חברי הקבוצה לפתור חידות ולמצוא רמזים. לכל חדר יש סיפור רקע משלו שמכניס את הילדים המשחקים לתוך סיפור, שבו הם הדמויות בסיפור. מדובר על משחק חווייתי וכיפי במיוחד. אם מדובר על קבוצה גדולה יותר של ילדים, כדאי להגיע למתחם שבו יש יותר מחדר בריחה אחד, כדי לאפשר לכולם לשחק באותו זמן.

לייזר טאג

רעיון נוסף ליום הולדת חווייתי הוא יום הולדת בנושא לייזר טאג. מדובר על משחק מלחמה מדומה, שבו לשחקנים יש רובי לייזר. כמובן שאין כל סיכון במשחק הזה, הרובה לא אמתי, אלא שולח קרן לעבר השחקן היריב (כמו ששלט שולח קרן לטלוויזיה). מדובר על משחק עם הרבה אקשן, שמתאים לילדים נמרצים שרוצים לרוץ ולשחרר אנרגיות, אבל גם לחשוב ולתכנן אסטרטגיות תקיפה והגנה.

יום הולדת עם כלבים

חגיגת יום הולדת מקורית היא חגיגת יום הולדת עם כלבים. זאת משום שמדובר על חגיגה שיכולה להתאים לכל ילד קטן, לא משנה אם מדובר על בנים או על בנות. הילדים יכולים לשחק עם הכלבים שעות, אז כאשר מדובר על הפעלה עם הדרכה מתאימה, אין ספק שיהיה מדובר על הנאה צרופה.

כללי