פעם בכל בית כמעט היתה מכונת תפירה, כיום בגלל שפע המוצרים הזולים הנמכרים בשווקים השונים רבים מעדיפים לזרוק בגד דהוי או קרוע ולרכוש חדש. בעבר היו האמהות יושבות בערבים ליד מכונת תפירה ומתקנות בגדים של ילדים, מתקנות מכפלות, מאריכות או מקצרות מכנסיים וחצאיות, תופרות חורים במכנסי הילדים ומחזירות כפתורים סוררים למקומם, מתקינות ריץ' רץ' חדש במכנסיים ושמלות וכיוצא באלה. מלאכת התפירה נחשבה לחוסכת בהוצאות הבית ונשים רבות היו נהנות מעבודה מועילה שיצירה בצידה.

כיום פחות ופחות אנשים נעזרים במכונות אלה לצרכים הללו בגלל שפע מוצרי האופנה הזולים שבשוק, אבל בגלל המוצרים המאד סטנדרטיים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, נהנים אנשים רבים לתפור לעצמם בגדים כמו שהם אוהבים וכך גם ילדים.


מכונות תפירה מותאמות לילדים

אין ספק כי מלאכת התפירה יכולה להיות מאד יצירתית וילדים רבים נהנים לעסוק בכך שעות ארוכות. ילדים אוהבים להתחפש, ולא רק בפורים. הם עושים הצגות לאורחי הבית, בינם לבין עצמם, אם החברים שלהם וכדומה. כיום ניתן להשיג ערכות תפירה לילדים בדיוק לצרכים אלה הכוללות בין היתר כלי תפירה ידניים, חלקי בד מסוגים שונים, כפתורים וכדומה, וגם מכונת תפירה מותאמת לילדים עם כל אמצעי הבטיחות הנדרשים על פי התקנים. מכונות אלה הן קטנות ועשויות מפלסטיק שתואם את צרכי הילדים ובעזרתן ניתן לתפור כמו עם מכונה של גדולים. עם מכונות תפירה מותאמות אלה יכולים הילדים לתפור אין ספור בגדים לרבות: 961

  • בגדים לבובות בגדלים שונים
  • בגדים לתחפושות שונות
  • בגדים לעצמם
  • לתקן בגדים של כל אלה

אין ספק ששימוש במכונת תפירה מותאמת לילדים יכולה להיות מתנה נהדרת לילדים שאוהבים ליצור בעצמם ואין ספק שיצירה עצמית בשעות הפנאי עדיפה על רביצה מול הטלויזיה.

כללי