אתם בהריון, ומצפים לתינוק בעוד כמה חודשים? נפלא, שיהיה במזל טוב! הגעת התינוק או התינוקת החדשה מלווים תמיד בלא מעט התרגשות וחששות וכמובן תקופת הכנות ארוכה נפשית וגם פיזית מבחינת ארגון הקן החדש וכל הנדרש לקראת בואם של האורח/ת החדשים וגם ארגון הזוגיות כמובן מחדש. אז איך תתארגנו בהתאם? הנה כמה עצות מעשיות וחשובות.

אל תשכחו להלוות מחברים ציוד וביגוד ככל שניתן           

אחד הטרדות הכי גדולות של כל זוג שעומד להביא ילד או ילדה לעולם הוא נושא ההוצאות הכספיות. ילדים עולים כסף, וזה מתחיל עוד שהם בבטן בהכנות הראשוניות לבואם לעולם. אם תשכילו להצליח לחסוך בנקודה הזו, תבטיחו לעצמכם הרבה פחות כאבי ראש וגם זוגיות קצת יותר מאושרת שאינה נסובה על ויכוחים של כסף והאם באמת נחוץ לקנות זאת או לא. קחו בחשבון שגם ככה מרבית הציוד שתזדקקו לו, הוא לחודשים הראשונים בלבד וכך גם הביגוד, שכן התינוק שלכם צפוי לגדול ולהתפתח במהירות ומכיוון שזהו המצב, משתלם הרבה יותר להלוות מאשר לקנות.

יו טיוב החבר הכי טוב שלכם ללמידת טכניקות טיפול בתינוק

עוד אמצעי שכדאי לאמץ אותו, כבר עכשיו בשלבי ההיריון הוא היו טיוב. האתר העצום הזה, מכיל גם לא מעט זהב גלום בתוכו בכל מה שקשור לסרטוני הדרכה, כן גם בכל מה שקשור בהריון, לידה וטיפול בתינוק. אחד מהערוצים הכי שימושיים לדעתנו הוא ערוץ היו טיוב הרשמי של מטרנה. בערוץ זה, לא רק שתמצאו המון מידע על מוצרי המותג עצמו, אלא שיש שם גם המון סרטוני הדרכה לגבי טיפול בתינוק, תזונת תינוקות, התפתחות ועוד. תדירות הסרטונים החדשים שנועדו להדרכה אומנם לא גבוהה, אבל בהחלט מומלץ פעם בחודש לפחות לבקר בערוץ ולראות מה התחדש. וזאת כמובן לצד סרטוני הדרכה אחרים שקיימים ברשת וגם הם מומלצים לא פחות ללמידה והטמעה של איך להתמודד עם מה שצפוי לכם הלאה.

עכשיו הזמן לעבוד על הזוגיות שלכם

השנה הראשונה לאחר לידת התינוק, נחשבת לשנה הכי קשה לזוגיות. פתאום זו זזה הצידה לטובת התינוק, העייפות משתלטת וסדרי העדיפויות משתנים. חשוב מאוד לעבוד על הנושא ולהכין את עצמכם לקראת הסיטואציה הזו מוקדם ככל שניתן. אפילו באמצעות ייעוץ זוגי קצר שיבאר את כל החששות.

ולסיכום, חשוב לזכור כי לא משנה כמה תתכוננו, תקראו ותכינו את עצמכם לקראת המאורע הגדול תמיד קיים סיכוי מסוים של חוסר ודאות לגבי נושאים מסוימים בהם תתקלו ואתם תצטרכו להתמודד. לכן, העצה החשובה ביותר והמעשית ביותר, היא ללמוד לקחת נשימה עמוקה, לספור עד עשר ולהhרגע גם שאתם חסרי וודאות לחלוטין לגבי מה עושים. השמירה על סבלנות ורוגע, הן מתנות הכי שימושיות שתוכלו להעניק לעצמכם לקראת בואו של הצאצא.