פאה שמרתפיתמעוניינים לעשות מעשה טוב? אחת האפשרויות הטובות ביותר, שדורשת מכם הקרבה מועטה עד אפסית – היא לתרום שיער, אשר ישמש לייצור פאות שמיועדות לילדים חולים. כידוע לכם, יש לא מעט טיפולים רפואיים אשר גורמים נשירה מוגברת של השיער. התופעה של נשירת שיער קשה עבור מבוגרים – ועבור ילדים היא קשה פי כמה וכמה. לכן, מעודדים אנשים לבצע תרומת שיער לפאות, אשר מיועדות לילדים חולים. יש להדגיש כי בתרומה הזו, אתם עוזרים באופן הרבה יותר משמעותי מאשר הטווח הקצר של פאה לילד חולה, ולתרומה הזו יש כמה השפעות חיוביות מאד.

כל היתרונות בתרומת השיער

  • האפקט הפסיכולוגי לילד החולה – כאשר ילד חולה מקבל פאה אשר מותאמת במיוחד עבורו, הדבר מסייע לו להתמודד עם המחלה באופן משמעותי. יש לזכור שמדובר על מחלות לא פשוטות, שדורשות מהילד תעצומות נפש, שאף חלק מהמבוגרים מתקשים לגייס – ועל אחת כמה וכמה ילדים. כשלילד יש פאה הוא לא מתבייש לצאת החוצה, הוא לא מתבייש להיפגש עם חברים, והוא יכול לשמור על חיי החברה שלו כמה שאפשר, בכפוף למחלה. כשאתם מבצעים תרומת שיער לפאות, אתם בעצם נותנים סיכוי לילד חולה לשמור על מסלול חייו, ולגייס כוחות להתמודדות עם המחלה.
  • החשיבות החינוכית בתרומה – חשוב מאד לציין את האפקט החינוכי המשמעותי בתהליך של תרומת שיער לפאות רפואיות. כאשר אתם מארגנים מבצע של תרומת שיער לפאות עבור ילדים חולים, אתם גם מחנכים את האנשים מסביב לרעיון מסוים. אנחנו מחנכים אנשים, ילדים, צעירים ומבוגרים כאחד, לרעיון שכל אחד יכול לתת מעצמו משהו, לטובת הכלל. אנחנו מבינים שלפעמים דברים שנראים לנו מובנים מאליהם לגמרי, כמו שיער – מהווים מתנה יקרת ערך עבור אנשים אחרים. אנחנו גם לומדים כיצד נתינה אישית מאתנו, שמהווה בסך הכל הקרבה מאד קטנה עבורנו – מהווה מתנה אדירה עבור אדם אחר. זהו ערך חינוכי חשוב, במובן האוניברסלי והיהודי של המילה, עם מונחים כמו תיקון עולם וחברה צודקת. אפשר לארגן מבצעים של תרומת שיער במוסדות החינוך השונים, במתנ"סים, בתנועות נוער, וכיו"ב, לטובת גיוס כמה שיותר אנשים.
  • העלאת מודעות למחלה – לא פעם, מבצעים של תרומת שיער לפאות שנעשים בקבוצות גדולות, מסייעים גם בהעלאת המודעות הכללית למחלות השונות והקשות שבהן ילדים יכולים ללקות. לא פעם מדובר במחלות שונות ששייכות למשפחת המחלות הסרטניות. לרוב האנשים יש סטיגמות שונות על חולי סרטן שחשוב מאד לנפץ – ובאמצעות מבצע ההתרמה לפאות, אפשר לתת לאנשים מידע אמיתי על המחלה, וכך לחזק גם את החולים עצמם.

תרומה קטנה שהיא עולם ומלואו

בשורה התחתונה חשוב לזכור, שהתרומה של שיער לטובת הפאות, היא תרומה מאד קטנה עבור האדם שתורם את שיערו. הדבר לא עולה לו כסף (ספרים רבים עושים זאת בהתנדבות מוחלטת), והשיער שנתרם – ממילא יצמח מחדש תוך מספר חודשים או שנים. לעומת זאת עבור הילד החולה – מדובר על מתנה יקרה מפז, שוות ערך כמעט להחלמה מלאה מהמחלה.

כללי