אוכל בריא לילדיםהילדים שלנו הם חלק משמעותי מחיינו, אם לא כל עולמנו, לכן חשוב שנעמוד על המשמר לגבי כל צעד שהם עושים. מאז ומתמיד היה וויכוח נוקב בנוגע לגידול ילדים ובנוגע לתזונה שלהם. לכל אחד יש את דעתו המחכימה, אך ההורה הוא זה שמחליט בסופו של דבר את הדרך לגידול הילדים שלו. אומנם גם אנחנו המבוגרים צריכים לדאוג לעצמנו ולוודא כי אנחנו מכניסים לפה רק מזונות בריאים, שיועילו לבריאותנו ולא יזיקו לה, אך כאשר מדובר בילדים קטנים אשר נמצאים במהלך התפתחות מאוד חשובה, עלינו לוודא כי אנחנו בוחרים אוכל לילדים, שיעניק להם את הויטמינים החיוניים לגדילה והתפתחות תקינה.

אורגני זה אני

אותו ויכוח נוקב ממשיך גם בשאלה האם לאכול אורגני או האם מדובר בשיגעון זמני שבקרוב יחלוף. כאשר אנחנו מאכילים את הילדים שלנו בפירות, ירקות, דגנים וקטניות לא אורגניים, אנחנו למעשה מאכילים אותם בכימיקלים, בהורמונים ובחומרים שמזיקים לבריאות שלהם וכמובן להתפתחות. הרי אם היינו דורשים מכם לקנות במכלת חומר כימיקלי ולהאכיל בו את הילדים שלכם, הייתם מסרבים נחרצות ואפילו נחרדים מכך. אז מדוע זה שונה? הרי אוכל לילדים שיש בו ריסוס, חומרי הדברה והורמונים, הוא למעשה בדיוק כמו צריכה של כימיקלים. אומנם באכילת תפוח אחד, הכמות תהיה מזערית, אך עם השנים הכמות מצטברת בגוף ומזיקה לו.

אז איזה אוכל לילדים אנחנו באמת צריכים לקנות?

כיום, כאשר אפילו המשק האורגני הגיע לרשת האינטרנט, ניתן לרכוש בקלות ובמהירות פירות, ירקות, דגנים, קטניות ומוצרי מכלת שונים נקיים מחומרי הדברה, הורמונים וחומרים מזיקים אחרים. חשוב להבין כי אותם חומרים מזיקים לא רק פוגעים בבריאות שלנו ושל הילדים שלנו, אלא בבלוטות הטעם. הרי מלפפון שהוזרקו אליו הורמונים, מתנפח ומתמלא במים, מה שגורם לו לאבד את טעמו הטוב. בסופו של דבר הילדים שלנו ואנחנו אוכלים הורמונים בטעם של מלפפון, המשאיר טעם לוואי. חשוב שתעשו הדגמה לילדים שלכם ותעניקו אוכל לילדים עם ויטמינים ולא עם חומרים מזיקים. טעמו של המלפפון הקטן הוא הרבה יותר טעים ואפילו לעיתים מתקתק. אל תפספסו את טעמו האמיתי של הטבע, זה הזמן לעבור לאורגני.

כללי