כיצד יכולים להיווצר עובש ורטיבות בסביבה הביתית שלך?

.

רבים מכם אולי לא ידעתם, אבל עובש – מצב של התפתחות פטריות שיש בו לא מעט סיכון בחשיפה ממושכת – גרם לכמה מההמצאות החשובות ביותר בעולם המודרני, בדגש לדוגמה על עולם הרפואה. העובש הוביל במקרה לפיתוח התרופה פניצילין, שהיא אולי הפיתוח הרפואי החשוב ביותר אי פעם שכן כך החלו לפתח אנטיביוטיקה. בכל מקרה, חרף יתרונותיו, בני אדם לא אמורים לחיות בחשיפה ממושכת לעובש, שנוצר בדרך כלל כתוצאה מרטיבות ממושכת שבאה במגע עם חומרים אורגניים, וכך למעשה מתפתח האורגניזם החי של העובש, שהוא סוג של פטרייה. מצב שכזה, כאשר הוא מתרחש בסביבה הביתית שלכם כתוצאה מנזילה או בעיית איטום, יכול להיות מסוכן ביותר.

מהן הסיכונים המרכזיים במצב של עובש ורטיבות, וכיצד תמנעו את המצב הזה?

   מה הסיכון?

  הסיכון המרכזי בהיווצרות של עובש כתוצאה מרטיבות בבית שלכם הוא מצב בריאותי. המצב הבריאותי הזה הוא בולט במצב של אלרגיה לעובש – מי שרגיש לעובש יחוש תסמינים אלרגניים, מעיניים לחות ועד בעיות נשימה. ילדים, שמערכת החיסון שלהם היא חלשה יותר ככלל, יפתחו רגישות לעובש בחשיפה ממושכת, כאשר למרבה החרדה ישנם גם סוגי עובש המקוטלגים כעובש רעיל – והסיכון שלהם בפני עצמו הוא גדול פי כמה וכמה.

  איך מונעים?

  כפי שניתן להבין, בכדי למנוע את סיכוני העובש עליכם למעשה למנוע את היווצרות הרטיבות שתוביל לשגשוג העובש. משום כך, חשוב מאוד לבצע איטום מקצועי, ואף לחדש את האיטום באופן תקופתי בכדי למנוע נזילות. מעבר לכך, חשוב מאוד לנקז כל רטיבות שאנו רואים, ולא לאפשר לה לעמוד ולשגשג, שכן כך בדיוק נוצר עובש.

  שירות מקצועי בתחום האיטום יאפשר לכם למנוע כל סיכון לעובש, שיכול להיות גם קטלני

  הפתרון הפשוט ביותר שמאפשר לנו לדעת שאנחנו והילדים שלנו חיים בסביבה בטוחה ללא עובש, הוא פשוט למנוע את היווצרותו, דרך מניעת הרטיבות – דרך איטום מקצועי של הבית שלנו. בדבר חשוב כל כך, כמו בריאות הילדים שלנו, לנו פשוט אסור לקחת סיכונים.

כללי