הורים לילדים צריכים לדאוג למערכת מיזוג יעילה שתעזור לשמור על אקלים נעים ונוח בחדרים לכל אורך השנה.

הנה כמה פרמטרים שאליהם כדאי להתייחס כאשר בוחרים מערכות מיזוג מן הסוג הזה:

א. תפוקה נדרשת – תפוקה מייצגת את עוצמת הקירור או החימום של המזגן והיא מצוינת במונחי BTU. תוכלו לדעת איזו תפוקה מתאימה לחדרי הילדים לפי מספר פרמטרים, כמו גודל החלל המיועד למיזוג והמיקום של הדירה בבניין. התחשבו בנתונים הקיימים וזכרו שתפוקה גבוהה מדי תגרום לשינויים תכופים בטמפרטורת החדר ולבלאי מואץ של המערכת, בעוד תפוקה נמוכה לא תספק את רמת המיזוג המבוקשת בחדרי ילדים ותגרום לבזבוז חשמל ואנרגיה.
ב. סינון אבק, ריחות וחלקיקים – היגיינת האוויר צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של בחירת מערכות מיזוג אוויר לחדרי ילדים. כדי להבטיח אוויר נקי תצטרכו לבחור מזגן עם מערכת ייעודית לסינון אבק, ריחות וחלקיקים. בדקו גם אפשרות לדגמים עם מסנן פחם לנטרול ריחות עשן סיגריות ובישול ומערכות עם מסנן מיקרו לילדים קטנים ותינוקות אלרגיים.
ג. רעש – אל תקלו ראש בחשיבות הרעש שמפיקה מערכת המיזוג שבחרתם לחדרי הילדים. בגילאים קטנים עשוי כל רעש להעיר את הילדים ולפגוע באיכות השינה שלהם ובאיכות החיים שלכם. הפתרון הוא להשוות בין הדגמים הקיימים לפי נתוני הרעש, ולהשתמש גם בנתונים על התפוקה כדי להסיק מתוכם על הרעש הצפוי בחדר.

איך חוסכים בצריכת אנרגיה?

ילדים נמצאים בחדרים שלהם לאורך רוב שעות היום, לרבות שעות הלילה והמשחקים המשותפים עם חברים או בני משפחה. המשמעות מבחינתכם היא שיש צורך במערכת מיזוג אוויר חסכונית במיוחד. את החיסכון באנרגיה תוכלו לבדוק לפי תווית האנרגיה המוטבעת על גבי המוצר. כל מזגן חייב לשאת תווית שמעידה על יעילות צריכת החשמל. דירוג היעילות מסומן באותיות הלועזיות A עד G, כאשר A מציין את הדרגה החסכונית ביותר.
השקיעו לפחות כמה ימים בהשוואה בין מערכות מיזוג ואל תתפתו לרכוש את המזגן הזול ביותר בקטגוריה. זכרו שהשקעה משתלמת צריכה לשמש אתכם לטווח ארוך ולשרת את צרכי הילדים.

כללי