חג החנוכה עומד להתקרב, וביחד עם הסופגניות, הלביבות והסביבונים, יש לזכור שמדובר בחג מרכזי מאד דווקא בחיי הילדים שלכם. בזמן החנוכה הילדים מקבלים חופשה של 8 ימים מצד אחד, כך שהם נמצאים היום בבית. אולם, מהצד השני הם גם עורכים לא מעט פעילויות בגן לקראת החג, ואם הם נמצאים בצהרון בזמן החנוכה – הרי שהם יעברו פעילויות רבות בנושא. כך או כך, בין אם אתם הורים שמחפשים פעילות לילדים, ובין אם אתן גננות שרוצות לקשט יפה את הגן לכבוד החג – הנה כמה טיפים על עבודות יצירה של קישוטים לחנוכה, שתוכלו לעשות ביחד עם הילדים, עם חומרים שקל להשיג וקל לעבוד איתם:

אפשר גם להכין עוגיות לחנוכה עם הילדים
אפשר גם להכין עוגיות לחנוכה עם הילדים

 

כמה קישוטים נהדרים ויפים

חנוכיות לקישוט

כמעט בכל גן עושים פעילות שבה הילד מכין בעצמו חנוכייה, אך החנוכיות הללו עשויות מחומרים שקשה יותר להשיג. אנו מדברים יותר על קישוטים לחנוכה שאפשר לתלות. כדי להכין חנוכייה יפה, כולל נרות כמובן, אתם צריכים בסך הכל כמה בריסטולים צבעוניים, צבעים מסוגים שונים, ניירות קונפטי, ורצוי גם נייר צלופן. את הבריסטולים אתם גוזרים מראש בעצמכם בצורת מלבנים – אלו יהיו הנרות. כעת נותנים לילדים לקשט אותם – הם יכולים לצייר, לקשקש, לכתוב, לצבוע, וכיו"ב. החלק האחרון הוא כמובן העבודה עם הנייר צלופן, שמתפקד בתור הלהבה של הנר. ראשית, מדביקים את הנרות על הקיר, ולאחר מכן מדביקים על הקיר גם את הצלופן.

סביבונים

קישוטים לחנוכה
קישוטים לחנוכה

אי אפשר לחשוב על קישוטים לחנוכה שלא כוללים סביבונים. את הסביבונים אפשר להכין בשתי דרכים. דרך אחת היא להכין סביבונים דו מימדיים. אלו דורשים בסך הכל בריסטול שאותו יש לחתוך מראש בצורת סביבון, ומכאן נותנים לילדים רק צבעים וחומרים לקשט את הסביבון ולקחת הביתה. השיטה השניה היא להכין סביבון תלת מימדי. כאן יש להכין מראש ארבע פינות שירכיבו את הסביבון, ולהדביק אותן אחת לשניה – אפשר באמצעות שדכן, סלוטייפ או דבק מגע. רצוי גם לעשות חור קטן באמצע, ודרכו להשחיל חוט, להשלמת הדגם.

 

כד שמן

כל סיפור לחנוכה כול לאת נס פח השמן, וברור שאתם תרצו להכין קישוטים לחנוכה שיכללו את הכד המפורסם. גם כאן יש שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא להכין כד רגיל מבריסטול, שנחתך מראש בצורה המתאימה. אפשרות אחרת היא לקנות כמה כדים מחרס פשוט. הכדים הללו נמכרים בכל חנות יצירה, ומחירם נמוך למדי. את הכדים נותנים לילדים כדי שיוכלו לקשט ולצבוע, ואפשר להוסיף צבעי פנדה וצבעי גואש, ואפילו לתת להם לצבוע עם האצבעות.

עוד כמה רעיונות לסיום

יש כמובן עוד מגוון עצום של קישוטים, שתוכלו להכין לכבוד חג החנוכה. אפשר להכין קישוטים של לביבות, של המשפט "נס גדול היה פה", או של כל דבר אחר אשר מזכיר את החג. זו הזדמנות נהדרת לחגוג ולשמוח, להכין עבודות יצירה עם הילדים, וליהנות מהמטעמים של החג.

נכתב באדיבות בולי בלון

כללי