הילדים שלנו הם הדבר החשוב ביותר

אין דבר חשוב יותר בחיים של כל אחד ואחד מאתנו ההורים – מאשר הילדים שלנו. כל מה שאנחנו עושים, כל רגע מתסכל ומעצבן ומשעמם בעבודה או בבית – הכל נעשה במטרה ליצור לילדים שלנו חיים נוחים ועתיד טוב ככל האפשר. אנחנו מוכנים לסבול הרבה ולחסוך מעצמנו כדי שלילדים שלנו לא יחסר דבר – וזוהי הורות טובה ודואגת, שאנחנו מרגישים שמצופה מכל אחד ואחת מאתנו. ומאידך, לעתים קרובות הילדים שלנו יכולים להיות הוצאה כלכלית עצומה – שכן הדרישות, השירותים, המוצרים והמאמץ הנחוצים לילד רבים ומגוונים, ובמקרים רבים גם יקרים למדי. עם זאת, יש הסכמה רווחת שאנחנו לא צריכים לחסוך בדבר, ולאפשר להם לקבל את הטוב ביותר – בכל תחום אפשרי.

מעל לכל – בריאות

הדבר מובן מאליו, ולמרות זאת חשוב לציין זאת. הבריאות של הילדים שלנו היא הדבר החשוב ביותר בעולם. לא נחסוך אפילו שנייה של מאמץ ואגורה של כסף בהבטחת הבריאות והשלמות של הילדים שלנו, והפחדים והלחצים הכי גרועים שלנו קשורים גם הם לבריאות ושלמות הילדים שלנו. בהקשר זה – נשלם את ביטוחי הבריאות המקיפים והשלמים ביותר עבור הילדים שלנו, נשקיע בטיפולי שיניים ובכל מה שהרופא ימליץ לנו להשקיע בילדים שלנו – וכך הדבר גם חייב להישאר. חשוב להדגיש כי טרנדים של הורים שלא מחסנים את הילדים שלהם מחשש לפגיעה בבריאותם מעצם החיסון – מסכנים את הילדים שלהם ויש להימנע לחלוטין מפעלה זו, ולחסן כל ילד וילד בכל מה שהרופא ממליץ.

נוחות ופנאי

הבנו כבר שילדים מקבלים את כל הצרכים הרפואיים שלהם בלי לחסוך שקל, אבל זה ממש לא נגמר שם. גם הנוחות והתחושה הנעימה של הילדים שלנו היא בחשיבות עליונה אצלנו, מימיהם כתינוקות ועד שהם מגיעים לצבא. אצל התינוקות שלנו – אסור לנו להתפשר על מותגים שהם פחות מהטוב ביותר בטיטולים ובאוכל לתינוקות. אז נכון, חיתול של האגיס יכול להיות יקר יותר מחיתול לא ממותג וזול יותר – אבל אם החיתול של האגיס הוא הנוח ביותר עבור הילדים שלנו (ואם לא – הדבר לא מחייב) – לא נתפשר על כך. כך גם בהנאות ובפנאי של הילדים שלנו – נמשיך להשקיע בחוגים, בימי הולדת ובכל הנאה שנוכל לספק להם – וכך הדבר צריך להישאר.

האם יש מקום בו אפשר לחסוך?

בכל דבר שאנחנו עושים בחיים יש מקום ואפשרות לחסוך, אבל מדובר באומנות. הילדים שלנו יכולים לאהוב ולהסתפק גם בהנאות קטנות יותר לפעמים, ולא תמיד צריך להיכנע לכל גחמה הכי קטנה. את הכסף שהילד רוצה שתשקיעו במכשיר פלייסטיישן ניתן להשקיע גם בחוג ספורטיבי שיועיל לילד שלכם יותר ויעלה פחות. את הכסף שהילד רוצה שתשקיעו בטיסה לחו"ל – אפשר להשקיע במורה פרטי עבורו. אתם המנהלים, ואתם יודעים מה טוב ביותר עבורו – אבל אל תשכחו שגם לילדים מגיע להנות, ואם ביכולתכם לאפשר להם תרבות פנאי שבה הם חושקים – למה לא בעצם?

כללי