אמבטיה לתינוק יכולה להיות משימה מורכבת המעמידה אותו בפני סכנה. מצד שני, כיום יש מגוון מוצרי בטיחות שניתן לרכוש כמעט בכל חנות תינוקות. הורים יכולים לשפר את הבטיחות של ילדיהם באמצעות מוצרים מן הסוג הזה וגם להקל על עצמם במהלך המקלחת. הנה לדוגמא כמה מוצרים בולטים שצריכים להיות בכל חדר אמבטיה בטיחותי:

  • מדבקות שטיחון למניעת החלקהתינוק
  • מושב בטיחות
  • תרמו-קט מקטין סיכון לכוויות חום
  • מעקה בטיחות מתרומם
  • נועל אסלה לשמירה במצב סגור

כפי שניתן לראות, מוצרי הבטיחות נעים מפתרונות פשוטים ובסיסיים כמו מדבקות שטיחון, לפתרונות מתקדמים המחייבים התקנה מקצועית כמו תרמו-קט. מבחינת הורים, הדבר החשוב הוא להתאים בין מוצרי הבטיחות לבין אופי השימוש באמבטיה והגיל של התינוק. המוצרים לא מיועדים לכל הגילאים ויש שלב בו הם מהווים סיכון לתינוקות. בנוסף, פעוטות וילדים גדולים כבר לא צריכים חלק מהמוצרים ולכן הורים יכולים לוותר עליהם.

איך בוחרים מוצרי בטיחות לאמבטיה?

יש כמה דרכים לבחור מוצרי בטיחות לאמבטיה לתינוקות. הדרך הראשונה היא להגיע לחנות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים. הדרך הזו מתאימה למי שרוצה לנצל את ההזדמנות ולרכוש מוצרי בטיחות לאמבטיה יחד עם מוצרים נוספים. זו גם דרך אידיאלית להשוואה בין מוצרי אמבטיה או לרכישת מתנות לחברים, קרובים ובני משפחה.

הדרך השנייה היא לאסוף המלצות על מוצרי בטיחות ספציפיים. יש שורה ארוכה של המלצות המפורסמות על ידי גורמים אובייקטיביים באתרי אינטרנט וברשתות חברתיות. המלצה היא אינדיקציה מצוינת לרמת הבטיחות של מוצר מסוים. בעזרת המלצות אפשר לחסוך הוצאות על מוצרים לא רלוונטיים, או לשמוע פידבק ברור על האפקטיביות של מוצר ספציפי בתוך חדר האמבטיה.

הדרך השלישית לבחור מוצרי בטיחות לאמבטיה היא לשלב בין מוצרים שונים. אפשר לדוגמא להדביק מדבקות שטיחון למניעת החלקה, להתייעץ עם איש מקצוע לגבי התקנת תרמו-קט ולהוסיף מושב בטיחות שמתאים עד גיל מסוים. זו הדרך בה הורים נהנים מכל העולמות וגם מגבירים את רמת הבטיחות. בשורה התחתונה, הדבר היחיד שחשוב הוא בטיחות התינוק.

כללי