אתם עומדים לצאת בקרוב לנסיעה ארוכה עם הילדים שלכם לחופשה באילת? הילדים עולים מחר על רכב הסעות לטיול שנתי בצפון? בכל המקרים הללו וכן במקרים נוספים, הילדים צריכים לעמוד בנסיעה ארוכה מאד, שאפשר שהם כלל לא מורגלים אליה. לעתים אתם לידם, כמו במקרה של חופשה משפחתית – אבל לפעמים הם כאמור בטיול מטעם בית הספר או הגן על רכב הסעות. לכן, איך נוכל לדאוג שהם תמיד יעברו את הנסיעה בנעימים ולא יחושו בעיה בזמן הנסיעה?

כמה דברים שיש להקפיד עליהם לקראת הנסיעה

הסעות

  • צרכים – אם זו נסיעה ארוכה, אמרו לילדים שלפני זה הם ילכו לשירותים ויוודאו שהם עשו את כל הצרכים שלהם. הבהירו להם שאתם לא עומדים לעצור כל חצי שעה – ועל אחת כמה וכמה אם הם על רכב הסעות של בית הספר, תהיה לכל היותר הפסקה אחת באמצע לשירותים. לכן יש להקפיד על הנושא מראש כדי שזה לא יציק לילדים.
  • אוכל – אפשר להביא קצת אוכל לנסיעה, אבל כדאי לא להגזים – אחרת יש בחילה. רצוי לצייד את הילד בפרי, ירק, ואולי גם בחטיף שיהיה קל יחסית לעיכול. זה לא הזמן לפתוח שולחן – מה גם שאם הילד נמצא על רכב הסעות, ממילא רוב הנהגים לא מאשרים אכילה באוטובוס.
  • שעשועים בזמן הנסיעה – זה בעיקר חשוב כשהילד נוסע אתכם, כי ברכב ההסעות עם כל בית הספר, יש לו את החברים שלו שמעסיקים אותו. בנסיעה משפחתית לעומת זאת ילדים נוטים להשתעמם – ואף להתלונן על השעמום לעתים קרובות. אז מה עושים במקרים כאלה? הביאו מראש לילדים דברים שיעסיקו אותם – צעצועים, ספרים, חידונים, ועוד. אפשר גם להביא מכשיר DVD נייד ולתת לילדים לצפות בסרט.

לגיטימי גם לעשות עצירה

אם אתם נוסעים בעצמכם ולא עם רכב הסעות, אפשר גם לעשות עצירה לטיול קטן בדרך לטיול הגדול או החופשה. אם הגעתם בדרך לאתר טבע מיוחד או לאטרקציה וזה מסקרן את הילדים – שום דבר לא יקרה אם לוח הזמנים יתעכב ב90 דקות, ובמקום זה תתנו לילדים שלכם חוויה שוברת שגרה מהנסיעה הארוכה.

כללי