הורים לילדים יודעים עד כמה קשה לבחור פעילות אטרקטיבית לימי החופש. האתגר גדל בימי שבת שמטבע הדברים חוזרים פעם בשבוע, אך היכרות עם האופציות השונות יכולה לסייע. בנוסף, חשוב להתאים את סוג הפעילות לאופי הילדים ולגיל הממוצע במשפחה.

צפייה בסרט

בימי החורף הקרים והסוערים אפשר להישאר עם הילדים בבית. זו פעילות חסכונית שמתאימה לילדים בטווח רחב של גילאים. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא סרט שהילדים אוהבים, או לערוך יחד איתם צפייה בכמה פרקים ברצף של תכניות טלוויזיה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, פעילות צפייה בטלוויזיה עשויה להיות לא פחות חינוכית מכל פעילות אחרת – כל עוד עושים אותה בצורה נכונה.

טיול רגלי

הורים שמחפשים פעילויות לילדים בשבת יכולים לצאת איתם לטיול. את הטיול אפשר לערוך בכל רחבי הארץ ובאמצעות שילוב בין הרכב הפרטי לבין הליכה רגלית. הנה למשל כמה יתרונות של טיול ביום שבת:

א. שבירת שגרה – באמצע השבוע אין זמן ופנאי לטיול, אך בימי שבת מדובר על פתרון אידיאלי. ניתן גם לעצור למנוחה בחוף הים או לנצל את ההזדמנות מחוץ לבית כדי לאכול במסעדה.

ב. צבירת עייפות – ילדים חוזרים מטיול רגלי עייפים וההורים מרוויחים שנת לילה ערבה. זה שיקול משמעותי בעיקר עבור הורים לילדים קטנים.

ג. חוויה חינוכית – טיול עם הילדים נחשב לפעילות מומלצת בעיקר בגלל שמדובר על חוויה חינוכית. הילדים לומדים על הסביבה שלהם, שואלים שאלות ושומעים מההורים מה מייחד אזורים שונים ברחבי הארץ.

פעילות לילדים בשבת

הצגות ומופעים

יש הצגות מיוחדות לימי שבת וכדאי להגיע אליהן יחד עם הילדים. זו פעילות שדורשת מינימום של התערבות ומאמץ מצד ההורים, בעוד בקרב הילדים היא נתפסת כאטרקטיבית במיוחד. הצגה שונה מצפייה בסרט כי היא דורשת יציאה מהבית וכי מדובר על דרך שונה לחלוטין לצבור חוויות חדשות. ההצגה מאפשרת לילדים לעקוב אחר העלילה מקרוב ולהביע דעה אישית.

בריכה וים

אי אפשר לדבר על פעילויות לילדים בשבת בישראל בלי להזכיר את הבריכה והים. הביקור בים הוא מסורת ישראלית מוכרת של ימי שבת, והורים לילדים יכולים לעשות זאת גם במכוני קאנטרי קלאב, בבריכות ציבוריות או בבריכות של בתי מלון. הבריכה נחשבת נוחה יותר להורים מאשר ים כי אין בה חול. עם זאת, חשוב בכל מקרה לוודא שבבריכה או בים יש מציל בתפקיד.

הכי חשוב – ליהנות!

המטרה של פעילות עם הילדים היא ליהנות. כדאי לנצל את השבת הקרובה על מנת למצוא פעילויות מקוריות ולא לשכוח לשמור על ראש פתוח.

כללי