יש שורה ארוכה של בעיות אורטופדיות שעלולות להופיע אצל ילדים. המאפיין המשותף לכל הבעיות הוא צורך בבדיקה מוקדמת, זיהוי מוקד הבעיה ובחירת טיפול יסודי. הטיפול בבעיות אורטופדיות אצל ילדים שונה מהטיפול בקרב מבוגרים. בעוד מבוגרים ברוב המקרים אינם יכולים לשנות את מבנה העצמות, השרירים והשלד, ילדים נמצאים בתהליכי התפתחות ולכן טיפול יעיל מונע נזקים בלתי הפיכים.

מדרסים לילדיםהבעיות הבאות אצל ילדים מטופלות בעזרת שימוש במדרסים:

א. פלטפוס – זו בעיה נפוצה המתבטאת בכף רגל שטוחה. המטרה של שימוש במדרסים לילדים עם פלטפוס היא לחלק את העומס על כף הרגל ולשפר את בלימת הזעזועים. בנוסף, מדרסים לילדים אחראיים על שיפור מחזור הדם בכף הרגל, מניעת היווצרות שלפוחיות ויבלות בכפות הרגליים וגם ייצוב כף הרגל בטווח הקצר והארוך.

ב. הלוקס ריגידוס – זהו מצב בו הסחוס במפרק של כף הרגל, הברך או הירך נהרס ולכן במקום תנועה חלקה מתחילות חריקות וכאבים. הטיפול בבעיה הוא בעזרת התאמת מדרסים נוקשים שתפקידם להקטין את התנועה ולהפחית את הכאב.

ג. מורטון נוירומה – זו הצטלקות של אחד מהעצבים בכף הרגל המובילים לאצבעות. אפשר לזהות את הבעיה בקרב ילדים על ידי כאב שורף בכריות כף הרגל או רדימות ותחושה משונה בבהונות. מדרסים מחומר רך עם כרית עוזרים לטפל בבעיה ולרוב ניתן להימנע בעזרתם מניתוח מסובך.

מדרסים לילדים בהתאמה אישית

הבחירה במדרסים קריטית לצורך הצלחת הטיפול בבעיות אורטופדיות אצל ילדים. ראשית, יש לבדוק את מנח כף הרגל אצל הילד ולהיעזר בצילומים על מנת לחשוף את מקור הליקוי ולהתאים עבורו מדרסים.

שנית, כדאי לזכור שלמדרסים יעילים יש תכונות כגון הפחתת הופעת נקעים ומניעת יבלות. מדרסים טובים תומכים בכף הרגל והם גם בולמים זעזועים ומרפדים במידת הצורך.

כללי