נשים המעוניינות להבטיח לידה קלה וחזרה מהירה לשגרה יכולות ליהנות ממגוון קורסים ייעודיים. במאמר הבא נציג את יתרונות הקורסים הללו ונבין מדוע כדאי לעבור אותם

לידה היא שיאו של תהליך ארוך הנמשך חודשים רבים. במהלך ההריון עוברת האישה לא מעט שינויים, הן ברמה המנטאלית והפסיכולוגית והן ברמה הפיזית וההורמונאלית. הדרך הטובה ביותר לעבור את ההריון בהצלחה וליהנות גם מלידה קלה היא להיעזר באנשי מקצוע. בעבר נאלצו נשים רבות להתמודד עם ההריון והלידה בעצמן או לכל היותר עם בני המשפחה והחברות, אולם כיום יש מגוון של קורסים המציעים תמיכה.

אלו היתרונות של קורס הכנה ללידה עבור נשים בכל הגילאים:

  1. ידע ורקע תיאורטי – הקורס מבוסס בראש ובראשונה על ידע נצבר של מומחים ועל רקע תיאורטי שהוא תולדה של מחקרים, בדיקות, שאלונים, נתונים ועוד. הידע והרקע מאפשרים לכל אישה להיפטר מהחששות לקראת הלידה ובעיקר להבין מה הן עומדות לעבור. את הידע והרקע הניתנים בקורס אי אפשר לקבל באופן עצמאי, ואפילו לא באמצעות ספרות או אתרי אינטרנט העוסקים בתחום.הכנה ללידה
  2. שיטות וטיפים – הניסיון של מדריכים בקורס הכנה ללידה מבטיח מתן שיטות וטיפים מעשיים. כל טיפ הניתן בקורס מאומץ על ידי נשים בהריון בצורה שונה, העולה בקנה אחד עם ההעדפות האישיות שלהן. השיטות מקלות על ההריון והטיפים רלוונטיים גם עבור הלידה וגם אחריה.
  3. חוויה זוגית – אפשר לתאם קורס הכנה ללידה עבור בני הזוג יחד. חוויה בלתי נשכחת זו צפויה ללוות את ההורים במשך שנים, לחזק את הקשר הרומנטי ולייצר זמן איכות משותף. הקורס הוא חלק מחוויה מקרבת המסייעת לבת הזוג ההריונית במהלך ההריון ובלידה עצמה.
  4. כלים – הקורס מעניק ארגז כלים מעשי עבור נשים בהריון ובני הזוג שלהן. בין היתר לומדים גברים ונשים במהלך הקורס על נשימות, הרפיה ועיסויים וגם יש להם הזדמנות להביע דעה או לשאול שאלות.

כיצד בוחרים את הקורס מתאים?

לא כל קורס מספק את היתרונות המצוינים לעיל. יש צורך בחיפוש אחר קורס נוח, בו בני הזוג מרגישים בטוחים ובסביבה נעימה ותומכת. הקורס הוא אינו חובה אלא רשות ולכן הבחירה של בני הזוג קריטית לצורך הצלחתו. יש לברר דרך קופות החולים על מחיר הקורס ולהשוות מול קורס פרטי. מבחינת פורמט, לכל בני זוג מתאים הרכב אחר וההבדלים העיקריים הם בין מסגרת קבוצתית או אחד על אחד. מפגשים אישיים הם כמובן יקרים יותר, לעומת קבוצות בהן המחיר מחולק בין המשתתפים.

לסיכום, זוגות רבים בארץ ובעולם בוחרים לעבור את ההריון ואת הלידה בליווי קורס ייעודי הניתן על ידי אנשי מקצוע ומומחים. קורס הכנה ללידה מציע יתרונות רבים שקשורים לתחומי ידע, טיפים, שיפור הזוגיות ומתן כלים מעשיים.

כללי