ילדים המבצעים התעמלות נהנים מאיכות חיים גבוהה. מחקרים מראים כי התעמלות משפרת את יכולת הריכוז בבית הספר, משפרת את השינה במהלך הלילה, ואף תורמת לפיתוח יכולות קוגנטיביות.

גוף הילדים זקוק להתעמלות על מנת להוציא אנרגיות, ולהאיץ את תהליך חילוף החומרים. בין אם מדובר על ילדים המקפידים על תזונה נכונה או על ילדים שמעדיפים לאכול ממתקים ושוקולד, התעמלות צריכה להיות חלק בלתי נפרד משגרת היום. התעמלות משפרת את הריכוז ומחזקת את הגב.

דוגמא אישית ותזונה נכונה

הורים המבינים את המשמעות של התעמלות יכולים לעזור לילדים שלהם באופן מיידי. ראשית, על ההורים להטמיע את עקרונות ההתעמלות כבר מגיל צעיר. בהקשר הזה אין תחליף לדוגמא אישית, הניתנת על ידי הורה אחד או על ידי שני ההורים יחד. ילדים אשר רואים את ההורים שלהם מבצעים התעמלות מעוניינים לקחת חלק בחוויה ומגלים הרבה התלהבות.

שנית, הורים חייבים לדעת כיצד לשלב התעמלות לילדים עם תזונה נכונה. היתרונות של התעמלות יכולים לבוא לידי ביטוי רק כאשר הגוף מקבל את מה שהוא זקוק לו. יש להקפיד על שגרת ארוחות קבועה, להקל על הילדים לצרוך מזון טבעי ובריא, ולהיעזר בידע של אנשי מקצוע על מנת לבנות תכנית התעמלות ספציפית.

אילו סוגי פעילויות ניתן להציע לילדים?

חשוב להקפיד על פעילויות התעמלות לילדים משום שיש להן משמעות בטווח הקצר והארוך. ילדים המבצעים התעמלות מגיל צעיר מתרגלים לרעיון, מאמצים פעילויות ספורטיביות ומעדיפים תחביבים גופניים על פני צפייה בטלוויזיה או משחק מחשב. מעבר לכך, התעמלות לא חייבת להיות משעממת ומונוטנית.

יש סוגים רבים של פעילויות אטרקטיביות המותאמות במיוחד עבור ילדים בגילאים שונים:
– התעמלות אתגרית ומשימות מוטוריות
– לימודי רכיבה על אופניים
– שיעורי שחייה
– חוגי קפוארה, ג'ודו וכדומה
– חוגי התעמלות לגיל הרך
– רכיבה על סוסים
– שיעורי ספורט כמו כדורגל, כדורסל, טניס ועוד

התעמלות לילדים

איך יוצרים הזדהות של הילד עם הפעילות הגופנית?

החוק החשוב ביותר לגבי תיאום שיעורי התעמלות לילדים הוא ליצור הזדהות, ולהגביר את המוטיבציה. לא מומלץ לבחור חוג התעמלות מבלי להתייעץ עם הילד או לערב אותו בתהליך קבלת ההחלטות. אפשר לקחת את הילד לשיעור ניסיון, לבקש ממנו להביע דעה או אפילו להצטרף אליו בשעות הראשונות. ילד שמרגיש בטוח יאמץ את הפעילות, ויבצע התעמלות גם בשעות לא שגרתיות.

הורים יכולים להרוויח הרבה מאוד מילדים שמבצעים פעילות גופנית. ההורים מחליפים בעזרת הפעילות הגופנית שורה ארוכה של פעילויות לא מומלצות, הם תורמים להתפתחות של הילד, ויכולים למנוע ביקורים לא רצויים אצל רופאים. התעמלות לילדים מוכיחה את עצמה בכל גיל, ואינה דורשת היערכות מיוחדת. מבחינה בטיחותית, כל הפעילויות מתבצעות תחת פיקוח של מדריכים מיומנים ומנוסים, ולכן אין צורך לדאוג.

כללי