אין זה סוד כי החוויה של מציאת מזיק כמו תיקן בבית היא לא בדיוק משהו נעים במיוחד עבור אף אחד, מבוגר כצעיר. על כן יש צורך להזמין הדברה מקצועית מעת לעת ולמנוע חדירת מזיקים אל הבית עד כמה שניתן. הורים לילדים מכירים היטב את החשיבות של פעולות הדברה תקופתיות. יחד עם זאת, משפחות רבות עדיין חוששות מהזמנת שירותי הדברה. הסיבה לכך היא ההשלכות ותופעות הלוואי המלוות שימוש בחומרי הדברה כימיים בתוך הבית וסביבת המגורים. הדרך היחידה להתגבר על הבעיה היא באמצעות הדברה ירוקה.הדברה ירוקה

בניגוד לסוגים אחרים של הדברות, הדברה ירוקה מבוססת על שימוש בחומרים טבעיים בלבד. בשיטת ההדברה הזו יש יתרונות רבים עבור הורים עם ילדים:

–          אין צורך לעזוב את הבית

–          לא נעשה שימוש בחומרים עם ריח רע

–          ההדברה אינה מזהמת את מקורות המים או את מי התהום

–          אין חשיפה לחומרים מסוכנים

–          ניתן לשלב את ההדברה עם מכשור מתקדם כמו מלכודות, רשתות או פרומונים

כיצד מייעלים את ההדברה בבית עם ילדים?

מלבד הזמנת שירותי הדברה ירוקה והקדמת תרופה למכה, רצוי לייעל את פעולות המדביר באמצעות אימוץ הרגלי מחיה נכונים. ראשית, חשוב לשמור על סביבה נקייה בכל רחבי הבית ובעיקר בסלון, במטבח ובחדרי הילדים. במידה ומדובר על בית בו חיים ילדים בגילאי בית ספר או נוער, יש לחנך אותם לאסוף את הזבל ולהימנע מהשארת שאריות במקומות בולטים. שנית, כדאי לשמור על גינה מטופחת ולהקפיד על ניקוש עשבים מדי תקופה. הניקוש מונע ממזיקים וחרקים להתבצר בחצר או לייצר לעצמם סביבת מחיה נוחה ונעימה.

בסופו של דבר, הדברה ירוקה תלויה בהתגייסות מצד ההורים והמשפחה. יש לשמור על אחוזי לחות אופטימאליים בתוך הבית ואפשר להתייעץ עם צוות המדבירים בכל מקרה של התלבטות. כדאי לתת עדיפות לשיטות הדברה המבוססות על שימוש בחומרים טבעיים ואין סיבה לסבול מההשלכות השליליות של חומרים כימיים. כל אלו יחד מקלים על הורים לילדים והופכים את הבית למקום נעים ונוח יותר.

כללי