הורה לילד בבית ספר יסודי אשר מגדל במקביל גם תינוק, מן הסתם מתמודד עם קשיים רבים על בסיס יום – יומי. אחת מן הדרכים המומלצות לעבור בשלום את השנים הראשונות היא להצטרף אל קורס עזרה ראשונה מקצועי.

אין כל צל שלספק כי תינוקות זקוקים לתשומת לב מלאה מההורים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אך מה שנדמה בתור פעולה טבעית ושגרתית, כאשר התינוק הוא הילד היחיד בבית, הופך מטבע הדברים להיות משימה מתסכלת עבור הורים לילדים ביסודי. במילים אחרות, הורים לילדים חייבים לדעת כיצד לפזר את המשאבים שלהם בצורה נכונה ביותר, על מנת לפקח על המשפחה ולמנוע סיכונים מיותרים כאלה ואחרים שלא לצורך.

קורס עזרה ראשונה לתינוק
קורס עזרה ראשונה לתינוק

קורס עזרה ראשונה לתינוקות מציע יתרונות רבים עבור הורים לילדים ביסודי, אשר מגדלים במקביל גם תינוק. מלבד הזמנת אמבולנס אשר מתבצעת באופן אוטומטי בעיתות חירום, הורים חייבים לספק עזרה ראשונה על פי הנחיות מקצועיות. את ההנחיות הללו מקבלים ההורים במהלך קורס עזרה ראשונה לתינוקות. בנוסף לכך, הם יכולים ליישם את ההנחיות והידע הנרכש בקורס גם על ילדים ביסודי כמובן.

החשיבות של עזרה ראשונה לתינוק

הורה אשר כבר גידל ילד, וודאי יודע עד כמה חשוב להגיש עזרה ראשונה לתינוקות. אף על פי כן, דווקא העובדה כי יש במשפחה ילדים גדולים וקטנים ביחד עלולה להקהות את החושים ולייצר נאיביות לא רצויה ואף מסוכנת. קורס עזרה ראשונה לתינוקות מונע זאת ומדגיש מספר נושאי לימוד קריטיים לכל הורה והורה:

–          הנשמה לתינוקות

–          חילוץ חפצים זרים מקנה הנשימה

–          יצירת סביבה בטוחה עבור התינוק בחדרי הבית

–          מתן מענה לקשיים פיזיים של התינוק

–          שמירה על התינוק עד הגעת אמבולנס או כוחות הצלה

לסיכום, קורס עזרה ראשונה לתינוקות מציע יתרונות רבים גם עבור הורים לילדים בבית הספר היסודי. אל תקלו ראש בעזרה ראשונה, והכניסו אל הבית כלים מקצועיים לצורך התמודדות נכונה ויעילה עם מצבי חירום. 

כללי