עץ הוא בין חומרי הגלם הנפוצים בעולם ולכן משתמשים בו גם בשביל לייצר ארונות ילדים מעוצבים וסוגים אחרים של רהיטים. השאלה היא למה לבחור דווקא ריהוט ילדים מעץ ומה מיוחד בו בהשוואה לאלטרנטיבות הקיימות.

יתרונות החומר

הסיבה העיקרית שבגללה כדאי להשתמש בעץ בשביל לבנות ריהוט לחדרי ילדים היא תחזוקה. הורים לילדים יודעים עד כמה חשוב שהרהיטים יהיו מיוצרים מחומרי גלם עמידים שאותם גם קל לנקות. המאפיינים האלה של העץ מאפשרים להשתמש בו בשביל לבנות מדפים, כוורות, מיטות, שידות, ארונות, מדפים ועוד.

טיפים לבחירת רהיטי עץ

יש כמה טיפים שיכולים לסייע להורים שמתלבטים בין אפשרויות ריהוט ורוצים ליהנות מהיתרונות של העץ כחומר גלם חזק, עמיד, משתלם וקל לניקוי:

א. שלבו בין פונקציונאליות ואסתטיקה – מראה חיצוני מרשים של ארונות ילדים מעוצבים מעץ כמובן לא מספיק בשביל לענות על צרכי ההורים. הפתרון הוא לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה ולוודא שמדובר בארון שבאמת יכול לשרת את הצרכים של הילד והמשפחה.

ב. קחו מידות מדויקות – עץ הוא חומר גלם גמיש שאותו ניתן לבנות בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות. כדאי לנצל את היתרון הזה ולבחור ריהוט ילדים מעץ רק אחרי שלוקחים מידות מדויקות. המידות חשובות בחדרי שינה וגם בחדרים אחרים של הבית.

ג. בדקו מי בונה את הרהיטים – לא כל סוגי העץ מתאימים לבנייה של ארונות ילדים או רהיטים אחרים. חשוב לבדוק מי בונה את הרהיטים ואיזה ניסיון יש לו בעבודה עם עץ. רצוי להתעקש על תקופת אחריות ארוכה, לבדוק מה כלול במחיר ולקבל הצעות שונות.

הערך המוסף של ארונות ילדים מעוצבים

מלבד היתרונות של החומר בהקשר של תחזוקה, חשוב לקחת בחשבון את המחיר המשתלם של ארונות ילדים מעוצבים מעץ. בהשקעה של כמה אלפי שקלים בלבד ניתן לשנות בצורה דרמטית את המראה של החדר ולנצל טוב יותר את המקום הפנוי. ארונות ילדים מעוצבים תורמים למראה של הבית כולו, עוזרים לילדים ללמוד כיצד לשמור על הסדר ומשרתים את הצרכים שלהם גם בבית ספר.

כללי