הרגע הזה, בו צריכים להשאיר את הילדון הקטן או את הילדונת, שעד עתה היו צמודים אליכם כמעט ללא הפסקה, עם דמות חדשה ולא מוכרת, עם בייביסיטר, הוא רגע לא פשוט. לא פשוט למצוא בייביסיטר שניתן לסמוך עליה, מישהי מקצועית וגם כזו שמנוסה בטיפול ילדים. לא קל למצוא מישהי שניתן לסמוך עליה בעיניים עצומות ולדעת בוודאות שהיא הכתובת הנכונה. ולכן, משמצאתם אחת כזו, כדאי לכם להיצמד אליה ולוודא שתישאר תקופה ארוכה. כמובן שיש לכך השלכות נוספות, להיותה קבועה בחייכם ובחיי הילד או הילדה שלכם.

 

למה דרושה בייביסיטר קבועה לילדים? 

 

דמות קבועה ומוכרת לילד

בין אם הילד או הילדה שלכם בני שנתיים, שלוש, ובין אם הם גדולים יותר, חשוב שתהיה לכם דמות אחת, דמות קבועה שתטפל בהם ותדאג להם כשאתם לא בסביבה, או טרודים בענייניכם ובעיסוקיכם. הילדים נוטים להיצמד ולהיקשר לדמות אחת, להרגיש תחושת ביטחון רבה יותר כשהיא בסביבה, וגם להיפרד בקלות רבה יותר מההורים כשהיא נמצאת לידם. במקום שיצטרכו להתרגל בכל פעם לבייביסיטר חדשה, מה שאיננו פשוט בגילאים צעירים, מומלץ לשמור על אחת קבועה, ולאורך זמן.

 

הכרות עם הילד ועם צרכיובייביסיטר קבועה

בייביסיטר קבועה מכירה טוב יותר את הילד, את צרכיו השונים וגם את ה"שגעונות" שלו. היא יודעת מהן נקודות התורפה של הילד, מה משמח ומה מעציב אותו. היא יודעת מה מעניין ומסקרן אותו וכיצד אפשר למשוך את תשומת ליבו כשקשה או עצוב לו לעניינים אחרים. הפרידה מההורים לילדים צעירים איננה קלה. היא יכולה להיות מלווה בבכי ממושך ובהתנגדות רבה מאד. דמות קבועה שמכירה את הילד תדע מה לעשות בדיוק באותו הרגע ולעזור לו להתמודד עם הסיטואציה הלא פשוטה.

 

ניסיון, מקצועיות ועקביות 

בייביסיטר קבועה רוכשת ניסיון במשך הזמן והופכת למקצועית יותר ויותר. היא יכולה להתמודד עם אתגריו הלא קלים של התפקיד ולספק לילד את כל צרכיו. בגילאים הצעירים חשוב שתהיה דמות קבועה, שמתנהלת גם בצורה עקבית וברורה לילד. דמות כזו תדע כיצד לטפל בילד בסיטואציות שונות, שלעיתים גם עשויות להפתיע. בזכות הניסיון והידע שצברה במשך הזמן היא תוכל גם להציע עזרה כשצריך במקרים דחופים ובעייתיים ולהתנהל בצורה טובה יותר מול הילד.

 

נאמנות בייביסיטר קבועה למשפחה

ככל שמדובר בתקופה ארוכה יותר, כך מפתחת הבייביסיטר כלפי המשפחה נאמנות וגם תחושת קרבה רבה יותר. בדרך זו יודעים ההורים שיש מישהי שניתן לסמוך עליה ולהקפיץ אותה במידה וזקוקים לה באופן מיידי. דמות קבועה שחשה תחושת אחריות ונאמנות, איננה ממהרת לעזוב את העבודה ועושה ככל שביכולתה כדי לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. היא מרגישה קרובה יותר לבני המשפחה ולא רק לילד או לילדה שעליהם היא משגיחה ויכולה להתנהל בצורה חופשית וטבעית יותר.

כללי