לימוד שחיה הוא פרט חשוב ביותר בהתפתחות הפיזית והנפשית של כל ילד וילדה וחשוב מאד להקפיד על כך שהילדים אכן ירכשו את יסודות השחייה בצורה נכונה ומקצועית עד כמה שניתן כבר בגיל צעיר.

לימוד שחיה בבריכה פרטית

הורים המתקינים בריכות שחיה ביתיות בביתם הפרטי יכולים להעניק לילדים תשתית אידיאלית של לימודי שחיה. לימודים מן הסוג הזה משפרים את היכולות המוטוריות של הילדים, מעלים את רמת הביטחון העצמי ומבטיחים פעילות גופנית לחיזוק שרירים ועצמות. היתרון של לימודים בבריכות שחיה ביתיות בא לידי ביטוי בעובדה שמדובר על סביבה מוכרת ונעימה. הילד אינו חושש להתבטא בצורה כזו והוא יכול לבלות שעות ארוכות של זמן איכות משותף עם המדריך וההורים.

יש הבדל בין לימוד שחיה עצמאי לילדים בבריכות שחיה ביתיות פרטיות לבין לימוד שחיה פרטי הניתן על ידי אנשי מקצוע. ראשית, בריכות פיברגלס מתאימות עבור שני מסלולי הלימוד אולם הן דורשות התאמה בטיחותית. יש לגדר היטב את הבריכה ולשמור כל הזמן על קשר עין עם הילד. שנית, לא מומלץ לנסות ללמד את הילד לבד אם אין להורים את הניסיון המתאים. לימודי שחידה לילדים בבריכה ביתית דורשים לא מעט מיומנות, מקצועיות, יכולת הקשבה וניסיון הנצבר לאחר שנים רבות.

שלבים בלימודי שחיה בתוך בריכות שחיה ביתיות

אלו השלבים העיקריים של לימודי שחיה נפוצים בקרב תינוקות וילדים:

א. הטמעת הרגלים – בשלב הראשון מרגילים את הילד למים וגורמים לו לצבור ביטחון בתוך הבריכה.

ב. הוספת תרגילים – בשלב השני ניתן לעודד את הילד לבצע תרגילים בתוך הבריכה. חלק מהתרגילים הם מנטאליים וחלק הם פיזיים, כאשר המטרה היא לעקוב אחר קצב ההתקדמות ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

ג. ניסיונות שחיה – הורים יכולים לקחת חלק פעיל בלימודי שחיה ולהיות ליד הילד כאשר הוא מבצע את התנועות הראשונות. חשוב לתקן בעדינות את הניסיונות של הילד ולתת לו כל הזמן מוטיבציה נוספת.

מומחים לילדים ממליצים על לימודי שחיה ולכן כדאי לקחת בחשבון את הנושא הזה כאשר מתלבטים לגבי התקנת בריכות שחיה ביתיות בביתכם.

כללי