אופניים חשמליים כבר מזמן אינם נחלתם של אלה שיש להם כסף להוציא על מותרות, מבוגרים שמרוויחים יפה או ילדים שלהורים שלהם יש אפשרות לספק להם את מבוקשם. מדובר באופניים שהם כלי רכב לכל דבר, עם המון יתרונות, בעלויות משתנות כך שכל אחד יכול לבחור בהתאם ליכולותיו, והכי חשוב – רכישה משתלמת ביותר לטווח ארוך.

שאלות נפוצות בנוגע לאופניים חשמליים והתשובות שחיפשתם

מאיזה גיל מותר לרכוב עליהם?

החוקים המעודכנים בכל הקשור לרכיבה הם כאלה – מותר לרכוב אך רק מגיל 16 ומעלה ורק בשבילים המיועדים לרוכבים. במקרה ואין שביל ייעודי לרוכבי אופניים מותר לרכוב בשולי הכביש, בזהירות רבה. וכמובן, יש לחבוש קסדה או אופניים חשמלייםשהרוכב מסתכן בקבלת קנס.

מה לגבי התקן?

יש הרבה מאוד סוגי אופניים ומנועים, חלקם עומדים בתקנים וחלקם לא, בדומה למגוון תחומים אחרים. לפני שאתם רוכשים דגם זה או אחר חשוב שתבדקו ותוודאו שהוא עומד בתקן אירופאי EN15194 או תקן ישראלי ת"י 1117, כמו כן שמהירותו אינו עולה על 25 קמ"ש, שהספק המנוע הוא עד 250 ואט ושהפעלת המנוע היא בזמן הדיווש בלבד.

לא מסוכן לרכוב על אופניים חשמליים?

ובכן, כמו עם לא מעט דברים שאנו עושים ביומיום ובעיקר בתחום התחבורה, גם ברכיבה יש סכנה מסוימת, אבל אם תקפידו להישמע לכללים ולחוקים, תחבשו קסדה, תסעו בשבילים המיועדים לאופניים או בשולי הכביש בלבד, אם תדאגו לא לעבור את המהירות המותרת, להיות עירניים ואחראים, אין סיבה שתפגעו או תיפגעו ותחזרו הביתה בשלום.

זה נראה יקר, זה משתלם בכלל?

בימינו גם אופניים רגילים הם לא זולים במיוחד, בטח שלא אחזקת רכב, ואם אתם מעוניינים להתאמץ פחות, להגיע לכל מקום מהר יותר, להנות ממוצר טוב ואיכותי שישרת אתכם זמן ארוך – עליכם להשקיע.

אבל אל דאגה, ההשקעה תשתלם במהרה, הבטריה והמטען הם שיטה מצוינת וחסכונית (בניגוד לדלק), עלויות החשמל הן מינימליות ביחס למה שאתם מקבלים בתמורה. ויתרון מהותי נוסף הוא שאולי אפילו בלי לדעת אתם תורמים לאיכות הסביבה פשוט בכך שאתם לא מזהמים אותה, מה שנהגי מכוניות עושים בכל רגע שהם נוסעים ברכבם.

 

אלה היו כמה שאלות נפוצות שמי שטרם רכש לעצמו או לילדיו אופניים חשמליים, מקווים שהתשובות שסיפקנו יעזרו לכם להגיע להחלטה מוצלחת, והנה טיפ קטן לדרך – לפני שקונים עושים סקר שוק והשוואת מחירים. בהצלחה.

כללי