"גיימר" הוא כינוי לאדם המשתמש במחשב בעיקר לצרכי משחקים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, יש גיימרים בכל גיל, ולא רק ילדים או בני נוער לוקחים חלק בפעילות. זהו תחביב עם יתרונות רבים כגון פיתוח יכולת החשיבה והיצירתיות, התמודדות עם אתגרים ובעיקר בילוי מהנה.
כיום ניתן לשחק מול משתתפים מכל רחבי העולם, לפתח קשרים אישיים, ואף ללמוד ממשחקים ייעודיים ברמה גבוהה. כפי שיוסבר בהמשך, גיימרים חייבים מחשב עוצמתי וחזק על מנת לעמוד בדרישות של מפתחי המשחקים. מחשבים ניידים וכמובן טאבלטים אינם מתקרבים לדרישות של מחשבי גיימינג.

כך תמצאו מחשב עוצמתי עם מפרט טכני מוביל

הדרך הנכונה לבחור מחשבים לגיימרים היא לבדוק את הקריטריונים הבאים:
א. מעבד – ככל שהמעבד מתקדם וחזק יותר, כך המשמעות היא יכולת הרצה של המשחק ללא תקלות, תקיעות או בעיות. מחשבים המיועדים לגיימרים מצוידים בדרך כלל במעבדים החזקים ביותר בשוק, אך ניתן לבדוק אופציה להוזלת המחיר בעזרת בחירת מחשב עם מעבד חלש יותר, ונתונים טכניים אחרים המגבים זאת.
ב. נפח זיכרון – זהו קריטריון הקובע מה כמות הזיכרון RAM שיש למחשב. מומלץ לבחור בנפח זיכרון שיאפשר שמירת משחקים, התקנה של מספר יישומים בו זמנים וכדומה.
ג. גודל דיסק – במחשבים חזקים אשר בהם משתמשים גיימרים גודל דיסק מתחיל עם GB500 ומגיע עד TB2 ומעלה.
ד. סוג לוח אם וכרטיס מסך – סינון בין הצעות מחיר על מחשבי גיימינג חייב לקחת בחשבון את סוג לוח האם וסוג כרטיס המסך. כדאי מאוד להקפיד על רכישת מחשב עם לוח אם המיוצר על ידי חברה מוכרת. בכל הנוגע אל כרטיס מסך, יש לבדוק באופן ספציפי את הנתונים שלו ולהשוות מול מחשבים אחרים.

game

מחירים, שימושים והדרישות של מפתחי המשחקים

המחירים של מחשבים לגיימרים גבוהים יותר מאשר מחירי מחשבים אישיים או משפחתיים, אך יש להם שימושים רבים. אפשר לנצל את יכולות המחשב הגבוהות לצרכי עבודה או לימודים, לשלב בין תכונות, ולהפוך את המחשב לכלי יעיל לאורך שנים רבות. במילים אחרות, מחשב עוצמתי הוא מאוד פונקציונאלי ולכן מדובר על השקעה משתלמת. השינויים הטכנולוגיים המהירים בתחום המחשבים פחות משפיעים על מחשבים עוצמתיים, בעיקר כאשר הם נרכשים תוך התייעצות עם אנשי מקצוע וניצול המפרטים הקיימים.
היבט נוסף דרכו כדאי לבחון את הנושא של מחשבים עוצמתיים המיועדים לגיימרים הוא מפתחי המשחקים עצמם. הגיימרים צריכים לעמוד בדרישות גבוהות מאוד אותן מציבות חברות המשחקים. משחקים מובילים מגלמים את המילה האחרונה בתחום המחשבים, החל מגרפיקה מואצת ומשופרת, דרך אינטראקטיביות וחיבור לאינטרנט ועד מוזיקה וצלילים.
לסיכום, גיימרים אשר מעדיפים מחשבים על פני קונסולות ייעודיות צריכים לבחור מחשב עם תכונות מתקדמות וחזקות. המחשב הזה יכול לשרת פונקציות רבות, ומבטיח רלוונטיות גם בעידן בו הטכנולוגיה משתנה משמעותית מדי חודש.

נכתב באדיבות חנות מחשבים א.א מחשבים

כללי