הילדים של היום מכירים הרבה יותר סוגים של אטרקציות מאשר ההורים שלהם ובכלל יותר מאשר הדורות הקודמים. אם בתור ילדים אנחנו היינו צריכים להסתדר עם הבריכה העירונית והמתנ"ס הצמוד, היום לילדים יש הרבה יותר דברים מעניינים לעשות. לכן, ניתן לומר שמדובר ביופי של תיקון היסטורי לימים שלנו, שאמנם היו מאוד כיפיים, אבל במבט לאחור אפשר היה לומר שהם מעט ריקים מתוכן אמיתי. הורים רבים מחפשים דווקא את האטרקציות היותר מלמדות וחיוביות עבור הילדים שלהם, כדי לתת להם ערך מוסף הרבה מעבר לכיף ולחוויה. חדרי בריחה לילדים נותנים את המענה המושלם להורים שמחפשים אטרקציה מהסוג הזה.

מהו חדר בריחה?

חדר בריחה הוא סוג של סיפור שנבנה עבור השחקנים המשתתפים בו. המשתתפים נכנסים לתוך חדר מסויים, כאשר המטרה היא לצאת ממנו. בדרך המשתתפים צריכים לפתור חידות ולעבור כל מני מכשולים העומדים בדרכם בדרך החוצה מהחדר. מדובר על עלילה מעניינת ומורכבת שמסביבה בנוי כל החדר. הנושאים של חדרי הבריחה הם מאוד מגוונים, ולכל חדר יש סיפור משלו. לכן, אף פעם לא נמאס מהקונספט הזה, ואפשר להגיע לשלל חדרי בריחה לילדים וליהנות בכל פעם מחדש. אין ספק שהילדים והמבוגרים בישראל נהנים מהקונספט, משום שהתחום התפתח מאוד בישראל, ומספר חדרי הבריחה בה גדל משמעותית תוך זמן קצר במיוחד.

חוויה משפחתית

חדר בריחה הוא חוויה לכל המשפחה, אפילו אם הוא מותאם לילדים. זאת משום שישנה משימה בחדר הבריכה – לצאת ממנו. כל המשתתפים צריכים לשלב זרועות יחדיו כדי להצליח לפתור את כל החידות ועבור את כל המכשולים כדי להצליח במשימה ולצאת מהחדר. חדרי בריחה לילדים יכולים להיות פעילות מאוד מעצימה. זאת מכיוון שהילדים יכולים להצליח במשימות השונות בזכות יכולתם, וכך להרגיש שהם תרמו למשימה הקבוצתית וכך גם לקבל פידבק חיובי משאר בני המשפחה. למען האמת, סיכוי סביר שדווקא הילדים יהיו השחקנים הטובים במשפחה, משום שהם הרבה יותר יצירתיים מהמבוגרים, לכן יש להם יותר יכולת לפתור חידות ולהצליח במשימה לצאת מהחדר.

פעילות מושלמת

ניתן לומר שחדר בריחה הוא הבילוי המושלם, עבור כל אדם וכמובן עבור ילדים בפרט. חדר הבריחה פעיל כל הזמן. לא משנה מה עונת השנה, החדר יכול להיות פעיל תמיד. לכן, ילדים לא צריכים לחכות עד הקיץ שבו רוב הפעילות האתגריות אפשריות, אלא יכולים ליהנות גם בחורף. יתרון נוסף שהופך חדרי בריחה לילדים לפעילות מושלמת הוא המגוון שלהם. יש מגוון של חדרי בריחה שלכל אחד מהם סיפור ועלילה ייחודית. לכן, אפשר למצוא חדר בריחה שמתאים לילדים שלכם ולעולם הפנימי הייחודי שלהם. חדר הבריחה יכול גם ללמד את הילדים שיעור לחיים בנושא הצלחה וחוסר הצלחה במשימה, וגם בנושא עבודת צוות.

 

כללי