עיצוב מחדש של חדר הילדים מחייב שימוש ברצפת עץ טבעי או סינטטי. במאמר הבא נסביר על הנוכחות של ריצוף בחדר הילדים ועל המשמעות הפונקציונאלית של הנושא

חדר הילדים הוא אחד המקומות החשובים ביותר בבית. החדר אמור להעניק לילדים תחושה של חום, פרטיות ואינטימיות. חדר המעוצב בצורה נכונה תורם לתהליך ההתפתחות של הילד ומקל גם על ההורים. חשוב לעצב את החדר תוך התייחסות לכללי בטיחות, עם רהיטים מתאימים ובאופן גמיש המתאים לגיל הילד ותחומי העניין שלו. יחד עם זאת, יש גם היבט פונקציונאלי משמעותי לעיצוב של חדר הילדים ואותו ניתן לראות בעיקר בהקשר של הריצוף.

פתרונות ריצוף משפיעים באופן ישיר על המראה ועל האופי של חדר הילדים. ריצוף ברמה גבוהה יאפשר לילד לשחק על הרצפה גם בחורף וגם בקיץ, יבטיח בידוד תרמי ואקוסטי ויקל על תחזוקה וניקיון. מצד שני, ריצוף מיושן, שחוק או בלוי מעודד התפתחות של עובש ובקטריות ועלול להסב נזקים בריאותיים. על מנת למנוע מראש את עוגמת הנפש ולעצב חדר ילדים מודרני כדאי להשתמש בריצוף עץ טבעי או סינתטי.

פרקט לחדר הילדים

מדוע רצוי להשתמש בריצוף עץ בחדר הילדים?

ריצוף עץ מעניק לחדר הילדים את כל מה שהוא צריך. ראשית, פתרונות מן הסוג הזה זולים מכפי שנהוג לחשוב וזאת בשל היצע רחב של מוצרים. אפשר לבחור עץ מלא, טבעי, גושני או תלת שכבתי או לחילופין להעדיף פתרון סינטטי ולמינציה. ההתקנה אינה יקרה והיא מבוצעת על ידי אנשי מקצוע במהירות וביעילות. שנית, רצוי להשתמש בריצוף עץ כדי ליהנות מיתרונות ייחודיים:

א. מדרך ותחושה – הורים לילדים מכירים היטב את הנטייה שלהם ללכת יחפים. במקום להסתפק ברצפת בטון קרה או אריחים לא נעימים, אפשר להתקין ריצוף עץ טבעי או סינטטי וליהנות ממדרך נעים ואפילו בריא.

ב. בטיחות אש – רוב לוחות העץ הטבעי או הסינטטי עוברים תהליך מיוחד של עיבוד. תהליך זה מבטיח התמודדות יעילה עם כמה שניות של להבה או דליקה. גפרור שנופל בחדר מרוצף עם פרקט לדוגמא אינו גורם נזק והוא משפר באופן דרמטי את רמת הבטיחות.

ג. בידוד תרמי – גם במדינה חמה כמו ישראל יש משמעות לבידוד התרמי של חדרי ילדים. תינוקות, פעוטות וגם ילדים גדולים יותר רגישים להפרשי טמפרטורות ולקור. הורים צריכים לרצף את החדר עם פרקט המייצר בידוד תרמי אופטימאלי. הבידוד שומר על החום בחודשי החורף ומפזר בצורה נכונה את הקור בחודשי הקיץ. בידוד הנובע מריצוף עץ טבעי או סינתטי שומר על אווירה נעימה בחדר הילדים ומעניק להם את כל ההגנה הדרושה.

כדאי להשקיע מחשבה בעיצוב חדר הילדים ולזכור כי מדובר על המקום שמלווה אותם בשלבים החשובים ביותר בחיים. הורים המעוניינים לבחור פתרונות ריצוף יעילים צריכים לקחת בחשבון את הנושא של פרקטים ולהשתמש ביתרונות שלהם.

כללי