אחת הדאגות הגדולות של הורים שילדיהם מגיעים אל בית הספר וחוזרים ממנו באמצעות שירותי הסעה של חברת הסעות היא, שמשהו חלילה יקרה בדרך. אחרי הכול, כבר קרו לצערנו לא מעט מקרים שבהם נהגי רכבי הסעה שכחו ילדים ברכב או שכחו לאסוף אותם, וחלקם הסתיימו בקיפוח מאוד מיותר ועצוב של חיים.

למרות זאת, הסעה לבית הספר היא שירות מצוין שמסייע להרבה מאוד הורים שאין להם דרך להסיע את ילדיהם לבית הספר, או שהם ממהרים בבוקר לעבודה, ולכן כמובן שלא צריך לבטל אותו, אבל כן צריך להיות עם היד על הדופק ולוודא שהילדים שלכם בידיים טובות.

הסעת ילדים

איך עושים את זה?

באמצעות בדיקת כל אחד מהקריטריונים הבאים:

  • חברת ההסעות – חשוב מאוד לוודא שחברת ההסעות שמספקת את שירותי ההסעה אל בית הספר וממנו היא חברה שפועלת ברישיון. חברה כזאת היא חברה שבדרך כלל נמצאת תחת פיקוח, ואשר דואגת להכשיר את הנהגים שאמונים על הסעות ילדים בצורה מקצועית. חברה כזאת תשים דגש חזק על בדיקת כל רכב ורכב בסיום הנסיעה, על מנת לוודא שאף ילד לא שכח לרדת, ועל מתן שירות סבלני ואדיב לילדים, ולכן חשוב מאוד שכזו תהיה החברה שתסיע את הילדים שלכם.
  • בטיחות היא מילת המפתח – בטיחות היא חשובה כשמדובר בהסעות בכלל, וחשובה עוד יותר כאשר מדובר בהסעה של ילדים. לכן, חשוב מאוד לוודא שהחברה שתסיע את הילדים שלכם תהיה חברה שמקפידה לבצע בדיקת תקינות תקופתית של כל הרכבים שמסיעים את הילדים, ושהבדיקה תתבצע על ידי קצין בטיחות בתעבורה. בנוסף, חשוב מאוד שהנהגים יקפידו לבצע בדיקה יסודית של הרכבים לפני שהם יוצאים לדרך, על מנת להבטיח שהרכבים אכן כשירים לנסיעה. בנוסף חשוב מאוד שהרכבים יהיו מאובזרים בכל עזרי הבטיחות, ושבמסגרת הבדיקות שמבצע הנהג לפני הנסיעה, הוא יבדוק גם שכל הילדים יושבים היטב כשהם חגורים בחגורת הבטיחות.
  • קשר עם הנהג – חשוב מאוד שלנציג החברה יהיה קשר רציף עם הנהג, על מנת שאם אתם מתקשרים לחברה כדי לדעת מה קורה עם ההסעה, נציג החברה יוכל ליצור קשר מיידי עם הנהג ולעדכן אתכם במיקום ההסעה ובמועד ההגעה הצפוי של ההסעה.

בנוסף, חייבים להיות בהסכם תנאים שבגינם ניתן לבטלו, על מנת שלא תיתקלו במצב שבו אתם צריכים להמשיך להשתמש בשירותיה של חברת הסעות שלא תפקדה כראוי, או, לחלופין, לשלם לשתי חברות הסעות.

כל אלה הם דברים שחייבים להיות כאשר בוחרים חברת הסעות להסעת תלמידים אל בתי ספר ומהם, וחשוב לוודא שכולם אכן קורים, לפני שחותמים על הסכם. הקפידו לבדוק את כל הנושאים מלפני ולפנים, ואנחנו מאחלים לכם ולילדים נסיעה בטוחה וטובה אל בית הספר ובחזרה. אמן.

כללי