כשאנחנו רוצים לצאת עם הילדים לבילוי, פעמים רבות הנקודה החשובה באמת היא לא בסוג האטרקציה שנבחר לילדים שלנו, אלא דווקא בדרך שבה אנו מגישים את הבחירה לילדים שלנו. כל הורה מעוניין בבילוי זמן איכות עם הילד שלו, על אחת כמה וכמה כשזמן שכזה יכול להועיל לילד ולשפר את יכולותיו. במאמר זה נציג מספר היבטים בבחירת אטרקציות לילדים, בצורה שתהיה חינוכית וכיפית, וגם מתקבלת על העוללים.

 

חיזוק הקשר עם הילד ובילוי זמן איכות

כל הורה מחפש את הדרכים הנכונות ביותר לחזק את הקשר עם ילדיו, ואחת הדרכים המרכזיות לחיזוק הקשר איתם הוא בילוי זמן איכות. כאשר מדברים על זמן איכות עם הילד, אין מדובר בישיבה סתמית אל מול הטלוויזיה, או בביצוע פעילויות שאותן אתם מבצעים כל הזמן עם הילדים שלכם, אלא מדובר בזמן שהוא איכותי – יוצא דופן ולא שגרתי עבורכם ועבור הילד שלכם. כאשר מחפשים אטרקציות לילדים שנחשבות כזמן איכות, נפתח בפני ההורים עולם חדש של הפעלות ומשחקים, עולם שלפעמים יכול לבלבל את ההורים שבסך הכול רוצים לחזק את הקשר עם ילדיהם.

אטרקציות חינוכיות לילדים

מהי אטרקציה חינוכית?

אטרקציות לילדים שנחשבות לחינוכיות הן אטרקציות המאפשרות להורים להרוג שתי ציפורים במכה אחת. ראשית, מגוון האפשרויות של אטרקציות חינוכיות לילדים הוא מצומצם הרבה יותר מהמגוון הרחב של האטרקציות הכלליות המוצע להורים בשוק. בכך מושג צמצום האפשרויות והקלה בתהליך הבחירה עבור ההורים המחפשים. שנית, נוצר כאן למעשה שילוב של זמן איכות לחיזוק הקשר יחד עם חיזוק היכולות של הילד ושיפור הזיכרון, הידע, ההשכלה הכללית או היכולות הקוגניטיביות שלו.

 

בחירה נכונה של אטרקציות חינוכיות לילדים

אמנם עבור ההורים המילה חינוכי היא מילה שמנחה כמעט כל צעד שהם עושים עם ילדיהם, אך עבור הילדים כל מה שחינוכי הוא בהכרח משעמם ולא מגניב. זכרו זאת הורים יקרים!! גם אם אתם יודעים שמדובר בפעילות חינוכית או באטרקציה שיכולה להועיל לכם ולילדכם, העטיפה חשובה מאוד. כדי לא לגרום לילד שלכם לדחות את ההפעלה על הסף, המעיטו בהצגת הערך החינוכי של האטרקציה והדגישו את הערך המיוחד ושובר השגרה.

 

שלבו את הילד בבחירה – בחירה מאפשרויות מרובות

כאשר הילד שלכם משתתף בתהליך הבחירה עצמו, אתם בוודאי מקטינים את הסיכון לחוסר השתתפות ואיכפתיות מצדו של הילד. הרי הוא זה שבחר את הפעילות שאותה אתם הולכים לעשות, כך שיהיה לו קשה הרבה יותר לדחות את הפעילות המוצעת, גם אם היא חינוכית ו"לא מגניבה" בעיניו. אתם יכולים לשלב את הילד בשלב הבחירה על ידי הצעה של אפשרויות מרובות לילד, אפשרויות מסוגים שונים של הפעלות ואטרקציות, כך שהוא לא יוכל לדחות על הסף את כל האפשרויות. אם הילד מתנגד לכל סוג של פעילות חינוכית, אתם יכולים להשאיר לו את עבודת החיפוש והמחקר, ולתת לו לבצע את הבחירה בעצמו, על פי קריטריונים שאתם בחרתם.

 

כללי