האם אתם מעוניינים לארגן בזמן הקרוב פעילות לגילאי בר מצווה/ בת מצווה לכבוד יום ההולדת של הבן או הבת שלכם? אין ספק שיש לכם לא מעט רעיונות בראש, אבל יש גם כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם בעת שמארגנים פעילות לגילאי בר מצווה/ בת מצווה. אז מה חשוב לדעת?

 

177506061 (1)

 

נקודות חשובות לארגון פעילות 

  1. בטיחות – קודם כל ולפני הכל, לא לבחור במשהו מסוכן. אפשר לבחור בפעילויות ספורט מאתגרות כמובן, אבל לא משהו מסוכן, ובכל מקרה לראות שיש פוליסת ביטוח למקום שעורך את הפעילות והקפדה על הוראות בטיחות.
  2. שאלו את הילדים שלכם – אל תבחרו פעילות לגילאי בר מצווה/ בת מצווה בלי להתייעץ עם חתן או כלת השמחה. שאלו אותם מה הם וחבריהם אוהבים לעשות – זה כבר כיוון טוב להתחיל איתו.
  3. התחשבו במזג האוויר – יש פעילויות בר/בת מצווה שנוח יותר לעשות בחורף ויש שמתאימות יותר דווקא לקיץ בחרו בהתאם למזג האוויר הצפוי.
  4. הסעות – כשמארגנים פעילות, לרוב צריך גם לתאם הסעות מיוחדות למקום, ואסור לשכוח גם את ההיבט הנ"ל.
  5. אוכל – תמיד כשמארגנים פעילות לגילאי בר מצווה/ בת מצווה, יש להתחשב גם באוכל. אפשר לשלב את האוכל בפעילות עצמה (הכנת אוכל בשטח למשל) אבל אפשר גם להזמין קייטרינג אם זה מתאים יותר.
  6. בנים או בנות? – אם זו קבוצה שיש בה רק בנים או רק בנות, אפשר להתחשב בכך ולחפש פעילויות שמתאימות יותר לכל קבוצה – אבל אפשר גם לשמור על ראש פתוח.
  7. תקציב – חובה לשים לב לתקציב הפעילות, ולהחליט האם גם הורי הילדים יביאו כסף עבור הפעילות, או שלא תדרשו סכום נוסף מעבר למתנות לילדים.
  8. כמות – יש מקרים שבהם מדובר על פעילות לגילאי בר מצווה/ בת מצווה לעשרה ילדים ולעתים מדובר על 90 ילדים – וכמובן שבכל מקרה יש פעילות אחרת שתתאים.
  9. זמן ביום – שימו לב שאם זו פעילות בשעות הערב לילדים יש בית ספר למחרת ואי אפשר לסיים מאוחר מידי.
  10. ליהנות – זו הזדמנות בשביל הילדים שלכם ליהנות מאד, ונכון שאתם אחראיים לכל הסידורים – אבל זה לא אומר שלא תרוו נחת מהפעילות כשהיא תצא לפועל.
כללי