כיום, המודעות לנושא של קשיי למידה בגיל צעיר היא גבוה היותר מעשר בעבר, הודבר עוזר ללא מעט ילדים להגיע להישגים ראויים עוד בגיל צעיר. עם זאת, יש כמובן הבדלים בין הרמות השונות של קשיי הלמידה, ויש הורים שחושבים שלעתים ההתמודדות היחידה היא לתת לילד תרופה וכאן הטיפול נגמר. בפועל, ההתמודדות עם קשיי למידה אמיתיים היא ארוכה יותר ודורשת יותר זמן מההורים. אז מהם הטיפים להתמודדות במקרים כאלה?

כמה דברים שאפשר לעשות

  • מעקב קבוע אחרי הילד שימו לב כי בכל שלב, חובה לעקוב אחרי קצב ההתקדמות של הילד. אל תלחיצו אותו, אבל ראו האם השימוש בטכניקות שונות באמת עוזר. האם העובדה שהוא מקבל תוספת זמן במבחנים והקראה שלהם בקול רם ומענה בע"פ באמת עוזרת לו להשתפר? אם הדבר עוזר אתם בדרך הנכונה. אם אין שום שיפור צריך להתייעץ עם הצוות החינוכי ולחפש פתרונות אחרים.

  • טיפול באמצעות בעלי חיים דרך נהדרת לעזור לילדים עם קשיי למידה, הוא לקחת אותם לחוות טיפול באמצעות בעלי חיים. מדוע טיפול באמצעות בעלי חיים

    טיפול באמצעות בעלי חיים
    טיפול באמצעות בעלי חיים

    הוא כה חיוני? ילד עם קשיי למידה עלול לחוש גם קושי נפשי במהלך ההתמודדות עם קשיי הלמידה, וזה לא עניין פשוט בכלל. טיפול באמצעות בעלי חיים מאפשר לילד לקבל חום ואהבה שאינה תלויה בדבר, והילד גם לומד לפתח יותר אחריות, וזאת ע"י הטיפול בבעל החיים עצמו ובכך רוכש לעצמו מיומנויות חשובות מאד להמשך חייו.

  • סיוג חינוכי נוסף אפשר בהחלט לפנות גם לאנשי מקצוע אשר מתמחים בטיפול בילדים עם קשיי למידה. יש כיום לא מעט מורים פרטיים שישמח ולעזור לילדכם מעבר לשעות הלימודים בבית הספר. הדבר יכול לעזור מאד בפיתוח המיומנויות הבסיסיות קריאה והתמודדות עם טקסט, מיומנויות מתמטיות, ועוד.

תמיד יש עוד מה לעשות

שימו לב, גם ילדים עם קשיי למידה חמורים, הם ילדים שיכולים להתפתח בעתיד ולהיות למבוגרים בעלי כישורים רגילים לחלוטין ממש כמו כל אדם. הדבר שחשוב לזכור הוא שככל שמשקיעים בהם בגיל צעיר יותר, כך גדלים הסיכויים שתקבלו תוצאות הולמות.

כללי