עריסה היא פתרון אידיאלי עבור הורים המעוניינים להישאר קרובים ולהעניק תמיכה לתינוק. באופן רשמי, רוב העריסות מתאימות לתינוקות עד גיל 3 חודשים, אך יש להתחשב בגודל התינוק ולבדוק בראש ובראשונה את הנוחות שהן מעניקות. רצוי להשקיע מחשבה בבחירת עריסה וכך ליהנות מיתרונות מגוונים כגון:

  • העברה נוחה מחדר לחדר בימים הראשונים
  • מינימום מקום בחדר השינה
  • אפשרות לפיקוח מקרוב אחר התינוק
  • תחליף להרמת התינוק על הידיים
  • נענוע והרגעת התינוק בצורה פשוטה

כללים לבחירת עריסה

עריסה שנבחרת בצורה נכונה מעניקה לתינוק חמימות ואיזור מצומצם כמו שהוא רגיל מהרחם. היא מקלה על הסתגלות לקולות, לאורות ולמרחב של העולם האמיתי והיא גם נוחה מאוד עבור ההורים. בין אם שוכרים עריסה לתקופה מסוימת או רוכשים עריסה חדשה, אלו הכללים שצריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות:תינוק בעריסה

א. ניצול פתרונות אחסון – כדאי לנצל את הרכישה של עריסה לתינוק כדי ליהנות גם מפתרונות אחסון, כגון משטח החתלה נלווה או סל אחסון. פתרונות אלו מתאימים לבתים קטנים של הורים צעירים והם יכולים לחסוך אי סדר בתוך חדר הילדים.

ב. שמירה על בטיחות – יש לוודא שלא מדובר על עריסת כלוב בתוכה התינוק מתקשה לזוז בצורה חופשית. מצד שני, אין סיבה לבחור עריסה גדולה מדי המונעת שמירה על הבטיחות. השילוב האידיאלי נבחר לפי גודל התינוק והגיל שלו. הרגליים והידיים של התינוק צריכות להיות משוחררות ומומלץ לדאוג לכך שלא יישאר פתח להכנסת איברים בין סורגים.

ג. תו תקן – הורים יכולים להיעזר בתו תקן המעיד על איכות העריסה. תו התקן מתייחס לצבע האריזה ומבטיח שהוא אינו רעיל, הוא בודק מה המשקל שהעריסה יכולה לשאת והוא בוחן האם הסורגים עומדים בסטנדרטים הרצויים והמקובלים.

ד. התאמה לצרכים האישיים – תוכלו לחסוך בהוצאות וגם להבטיח שימוש נכון בעריסה לתינוק אם תגדירו מראש את הצרכים שלכם. בדקו האם העריסה ניידת ומה הרוחב שלה, ודאו שהיא מתקפלת במידה ואתם נוסעים לעיתים קרובות ואל תשכחו לברר לגבי כוונון לגובה כדי שתוכלו לאחוז בה בנוחות.

ה. פונקציונאליות – יש הרבה עריסות עם פונקציות ייחודיות כגון רטט, מוזיקה, נדנוד וכדומה. פונקציות אלו אמורות לעזור להורים ולהנעים את זמנו של התינוק בתוך העריסה.

לקראת סיום, כדאי להזכיר את הנושא האסתטי. רוב ההורים נוטים לבחור עריסה לתינוק רק לפי המראה החיצוני, למרות שפועל יש שיקולים חשובים יותר. מנגד, לא חייבים להתפשר ואפשר לבחור עריסה שהיא גם יפה וגם בטיחותית, נוחה ומשתלמת. התייעצו עם אנשי מקצוע והגיעו אל אולמות התצוגה כדי לראות מקרוב את העריסות לפני שתקבלו החלטה.

כללי