צריכים לארגן מדורה לילדים בגן או בכיתות הנמוכות של בית הספר? לרוב, הדבר נעשה כמובן לקראת ל"ג בעומר, אך יש גם מועדים אחרים שבהם לעתים רוצים לעתים לארגן מדורה. כך או כך, כמובן שיש כמה כללי בטיחות שחשוב להקפיד עליהם. קודם כל – ממנים מבוגרים אחראים. לא מסתפקים במבוגר אחד, ועל כל חמישה ילדים מוסיפים עוד מבוגר שיוכל לפקח עליהם. לא משאירים את הילדים ללא השגחה באף רגע, וכמובן שבוחרים מקום נקי וחשוף ללא קוצים או זרדים שעלולים לגרום להתפשטות השריפה.

 מה להביא למדורה לגיל הרך?

מה להביא למדורה?

  • מים – חובה תמיד שיהיו דליים עם מים זמינים לכיבוי השריפה, במידה והיא מתפשטת יותר מידי. לרוב, רצוי בשני דליים גדולים יחסית עם מים. שימו לב ששמירת המים בבקבוקים פחות מומלצת, שכן כך קשה יותר לשפוך אותם על האש. הדלי הוא עדיין הכלי הטוב ביותר שיש.
  • תיק עזרה ראשונה – בתיק עזרה ראשונה יש לשים תחבושות, חומרים מאלחשים, מספריים, וכיו"ב. אפשר למצוא תיק עזרה ראשונה כמעט בכל בית מרקחת, וחובה שיהיה לפחות תיק אחד, ובמדורות גדולות רצוי שיהיו אפילו שניים, וכמובן לדאוג שיש אדם מבוגר שיודע איך לבצע את הפעולות השונות.
  • ציוד הגנה – למדורה לא באים בבגדים קצרים, גם אם מדובר על חודש אוגוסט וחם במיוחד (לכן בכל מקרה רצוי אלרגן מדורה בשעות הערב). כך מונעים מלכתחילה מצב שבו גיצים יעופו ויפגעו בעור של הילדים או המבוגרים.
  • חומרים דליקים – יש להביא כמובן חומרים דליקים בכדי להצית את המדורה, אך לאחר השימוש בהם, מניחים אותם במרחק גדול מהמדורה של כמה עשרות מטרים. כמובן שרק המבוגרים ניגשים לחומר הדליק ומרחיקים מהם את הילדים.

לארגן מדורה בטוחה

בשורה התחתונה, כאשר אתם מארגנים מדורה לגיל הרך, זכרו שאם אתם מקפידים על ההוראות של הציוד ועל כל הוראות הבטיחות – אתם תוכלו לארגן מדורה מהנה מאד עבור הילדים הקטנים, וזו תהיה חוויה עבורם – מבלי שאיש יפגע.

המאמר נכתב ע"י: מ.פינק בע"מ – כיבוי אש

כללי