כיתת לימוד היא מקום שחשוב שיישאר כמה שיותר נקי, שכן מחקרים הוכיחו, וזה גם ברור מאליו, שקשה יותר ללמוד במקום שהוא לא אסתטי, מסודר ונקי. מעבר לכך, בכיתה לומדים לא מעט תלמידים, ואם היא לא תהיה נקייה, היא תהיה כר לא אכזב להתפתחותם של חיידקים. התוצאה עלולה להיות, כמובן – תלמידים שחוזרים הביתה חולים, במגוון רחב של סוגי מחלות, שהן תמיד לא נעימות. בנוסף לכך, ברגע שהמראה הכללי של הכיתה לא נקי ולא מסודר יש לו השפעה חד משמעתית על אפקטיביות הלימוד. מקום נקי ומסודר משרה תחושת רוגע על התלמידים בה ובצורה זו הם ילמדו טוב יותר את החומר הנלמד. אז איך שומרים על כיתות לימוד נקיות? במאמר זה ניתן לכם טיפים איך אפשר לשמור על ניקיון בכיתות הלימוד.

ניקיון בכיתות הלימוד

לשכור את שירותיה של חברת ניקיון – כדי לשמור על ניקיון יסודי של הכיתה, חשוב מאוד שהיא תנוקה על ידי איש מקצוע, שידאג לכל מה שצריך: ריקון פחים והחלפת שקיות, טאטוא יסודי של כל שאריות האוכל והניירות, מחיקת הלוח, ניקוי אבק מהארונות ומהרהיטים, שטיפת רצפות והברקת אריחים. חלק מהפעולות, כמו טאטוא, שטיפה וריקון פחים, יש לבצע מדי יום, על מנת שלמחרת בבוקר הכיתה תחכה כשהיא מסודרת ונקייה לתלמידים. פעולות אחרות יש לבצע על פי הצורך ו/או אחת לתקופה, וכך לשמור על כיתה מסודרת ויפה. לטובת פעולות אלה מומלץ שנציג מטעם בית הספר או המוסד שבו נמצאת הכיתה ישכור את שירותיה של חברת ניקיון המציעה את השירותים הנדרשים לכיתה, ויחתום איתה על חוזה עבודה על פי צורכי המוסד והכיתה. ישנן חברות ניקיון הפזורות בכל הארץ, כך שתוכלו להזמין את האחת שתתאים לכם במיוחד. יש חברת ניקיון בחיפה, בתל-אביב, ירושלים, ואפילו בדרום הארץ. חברת ניקיון תדאג שכיתות הלימוד יהיו נקיות ומסודרות.

ניקיון שוטף – אמנם, חברת ניקיון תדאג לבצע את עבודות הניקיון היסודיות שנדרשות לכיתה, אולם כדי שהכיתה תהיה באמת נקייה ומסודרת גם במהלך שעות הלימוד, גם המורה והתלמידים חייבים לשמור על הניקיון. יש לפתוח את שנת הלימודים בבקשה מהתלמידים לזרוק את האשפה לפח ולא על הרצפה, ולשמור על סביבת לימוד ועבודה מסודרת ומאורגנת ככל שרק אפשר. את חשיבות השמירה על הניקיון יש ללמד לכל אורך השנה, על מנת להטמיע בתלמידים את הערך החשוב הזה ולהדגיש את תרומתו לשמירה על בריאותם ולשמירה על הסביבה.

לסיכום – כדי לשמור על כיתת לימוד נקייה, כדאי להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון שמספקת שירות כזה, ולדאוג שעובדיה יבצעו את הפעולות המסוימות הנדרשות לכל כיתה וכיתה. בנוסף, יש לחנך את הנמצאים בכיתה לשמור על סביבה נקייה ומסודרת, לטובת שמירה על היגיינה ועל אווירה הרבה יותר נחמדה – לתפארת.

הדברים האמורים במאמר זה נכונים, כמובן, בכל מוסד לימוד באשר הוא- בין אם מדובר בבית ספר, מכללה, אוניברסיטה ואחרים, ואין בכלל ספק שהקפדה עליהם תוביל לכך שהכיתות תהיינה נקיות, מאורגנות ומסודרות, שיאפשרו למידה נעימה. בהצלחה!

 

כללי