כל הורה רוצה לשמור על בריאות הילד שלו, לעיתים גופו של הילד יכול להינזק מפעולות אשר הוא מבצע בשגרה. אחת הבעיות שעלולה להתחיל בגיל צעיר ולהמשיך עם הילד לכל החיים הינה בעיות בגב, בעיות גב עלולות להיווצר בשל סיבות רבות והן עלולות לגרום לנזק וכאבים לשנים רבות. תפקידנו כהורים הוא לצמצם את הסיכוי לבעיות מהסוג הזה ככל שניתן, באמצעות יישום של מספר טיפים ניתן למנוע במקרים רבים בעיות גב עתידיות בקרב ילדים.

איך נשמור על הגב של הילדים שלנו?

  • הכל מתחיל בילקוט – טרם כניסתו של ילד לכיתה א' ולאחר מכן לאורח כל שנות לימודיו, הילד יגיע לבית הספר שעל גבו תלוי הילקוט שלו. ישנה חשיבות רבה לאיכותו וסוגו של הילקוט, קיימים ילקוטים אשר עלולים לפגוע ביציבת הילד. ההמלצה הינה ילקוט שלא ישקול יותר מעשרה אחוזים ממשקל גופו של הילד. מומלץ לרכוש ילקוטים בעלי כיסים ותאים רבים אשר מאפשרים לאחסן את החפצים בקלות רבה יותר תוך הבטחה שהמשקל לא יתרכז לנקודה אחת.

 

  • היכן ילדי יושב? – הילדים שלנו מעבירים את רוב הזמן בבתי הספר בישיבה ליד שולחן, הכסא והשולחן הקבועים של הילד צריכים להתאים לגובהו. את זה ניתן לבדוק באופן עצמאי, גשו עם ילדיכם אל המקום בו הוא יושב ובקשו ממנו להניח את כפות רגליו על הרצפה, אם במצב כזה הזווית בין העגן ליריכיים ישר אז הכסא מתאים. יש לשים לב גם לנושא התאורה בכיתה שכן חוסר בתאורה יכול לגרום לילד להתכופף אל הספרים כדי לקרוא. גם בבית חשוב להקפיד על אותם כללים בנושא הריהוט, אם אתם מסדרים לילדיכם פינת עבודה הקפידו על כללים אלו.

במידה ויש חשד לנזק בגב – פנו לקבלת טיפול ממומחה

ילדים רבים עלולים לסבול מכאבי גב, כאבים אלו אסור להזניח שכן הם עלולים להדרדר וללוות את הילד לשארית חייו. במידה וילדיכם פונה אליכם ומתלונן על כאבי גב גשו איתו לקבל טיפול בכאבי גב מידיו של מומחה. קיימים סוגים רבים של טיפול בכאבי גב שיכולים לסייע.

כללי