כפי שידוע לכולנו חשמל הוא דבר מסוכן ביותר לכל הדעות, ושימוש לא בטיחותי בו עלול לגרום לאסונות כבדים. כאשר מדובר בילדים הדבר עוד יותר מסוכן בגלל הסקרנות הגדולה של ילדים וחוסר הידע והנסיון שלהם שעלול לגרום לאסונות בבית. על מנת למנוע אסונות או היתכנות של אסונות בבית אשר בו יש ילדים קטנים יש להיערך לכך מראש, ולוודא כי כל המכשירים החשמליים בבית מוגנים באמצעות חוט הארקה, וכי כל החיבורים בבית תקינים ועומדים בכל התקנים שקבעה חברת החשמל.

מעבר לדירה חדשה

עם קניתם דירה חדשה מיד שנייה עליכם לעשות בדיקת תשתית החשמל באופן יסודי לפני שנכנסים למקום. יש להזמין חשמלאי שיבדוק את תשתית החשמל כולה, ושייתן לכם המלצות לגבי תיקונים נחוצים, תוספות או כל עבודת תשתית אחרת כדי להפוך את הבית לבטוח מבחינת השימוש בחשמל ללא כל צל של ספק. כאשר עוברים לדירה חדשה מקבלן אין צורך בהזמנת חשמלאי משלכם, שכן הבניין כולו עובר בדיקה מקיפה, ומקבל אישור לתקינות תשתיות החשמל בו.

התקנת מכשירים חשמליים

בבית עם ילדים יש להמעיט בהתקנת מכשירים חשמליים בחדרי הילדים. כמובן שאי אפשר להימנע מכך לחלוטין מטבע הדברים, אבל יש לצמצם זאת למינימום ההכרחי. בכל מקרה יש לנתק את המכשירים החשמליים בשעות הלילה כשהילדים ישנים ואין לאפשר להם לחבר או לנתק את המכשירים מן השקעים שלהם בקיר.

הוראות בטיחות כלליות

  •  בעת תכנון השקעים בחדרי ילדים יש להציב אותם בגובה כזה שלא יוכלו להגיע אליהם הילדים הקטנים בידיים.
  • ביטחון בבית יש למגן את שקעי החשמל באמצעות תריס מגן פנימי, מכסה מיוחד או פקק מפלסטיק כדי למנוע אפשרות של החדרת חפצים לתוך חורי השקע.
  •  אין להתקין שקעים בתוך חדרי רחצה של ילדים
  •   יש להרחיק משחקי מים של הילדים משקעים או מחיבורים לחשמל

אין עוררין על כך כי נושא החשמל צריך להיות בנפשו של כל אחד ואחת מאיתנו, ויש להקפיד על כל כללי הבטיחות בתחום זה.

כללי