הרבה מאוד הורים מתלבטים בשאלה האם כדאי לרכוש לילדיהם מזרון אורטופדי. כמובן שכל ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם, אולם השילוב של העובדה שמדובר בדרך כלל במזרונים קשים יותר ושל העובדה שהם גם בדרך כלל הרבה יותר יקרים, גורם להם לשאול שאלות – ובצדק. במאמר זה ננסה לתת הסברים מפורטים ולהשיב על כמה שיותר שאלות, שיסייעו לכל ההורים שמתלבטים לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור הילדים הפרטיים שלהם.

 

מהם מזרונים אורטופדיים?

מדובר במזרונים אשר תוכננו ופותחו על ידי אורטופדים ואנשי מקצוע נוספים, אשר חשבו על כל מה שצריך על מנת שאנשים יוכלו לשכב עליהם ולקום בלי כאבי גב. בזכות התכנון המקיף והמיטבי, מזרונים אלה מספקים את מלוא התמיכה לגב, ומאפשרים שכיבה נוחה במיוחד המשפרת את איכות השינה. מכיוון שכל אחד זקוק לתמיכה קצת אחרת, אפשר להשיג היום מזרונים אורטופדיים במספר דרגות קושי, כך שכל אחד יכול לבחור את המזרון שמתאים לו בצורה האופטימלית.

 

משמעות הדברים לגבי ילדים

השאלה שבה פתחנו את המאמר היתה, האם מזרונים אורטופדיים הם רכישה נדרשת גם עבור ילדים, שהרי הם בדרך כלל לא סובלים מכאבי גב, וחלקם הגדול מעדיפים מזרונים רכים ונעימים. התשובה היא חד משמעית – כן, בהחלט. הגב של ילדים עד גיל 18 ממשיך להתפתח וחשוב שתהיה לו תמיכה מרבית שתאפשר לו התפתחות תקינה. כמו כן, ילדים השוכבים על מזרון שאינו מתאים להם, עלולים לפתח כאבי גב בהמשך, ולמעשה – בשלב מוקדם מאוד, דבר שהוא, כמובן, מאוד לא רצוי. רכישה של מזרון אורטופדי לילדים תאפשר להם לקבל את כל התמיכה לה הגב שלהם זקוק, ותאפשר המשך התפתחות תקינה שלו, שמצדה תסייע ליציבה נכונה ולהפחתת הסיכון לסבול מכאבים בהמשך.

 

מזרונים אורטופדיים של מזרוני קיסריה

איך רוכשים מזרונים אורטופדיים לילדים?

מכיוון שמדובר בילדים שלנו, חשוב מאוד לרכוש עבורם את המזרונים הטובים ביותר. רצוי לפנות לחברה המשווקת מזרונים אורטופדיים מתוצאת החברות המובילות בתחום, ולרכוש מזרון שמתאים בצורה מדויקת לגודל מיטת הילד. כמו כל מזרון אחר – חשוב לבדוק אותו אחת לתקופה ולוודא שהוא עדיין קשיח במידה הנכונה, אולם חשוב גם לדעת, שאם קונים מזרון טוב באמת, הוא יוכל לשמש את הילד במשך שנים רבות וטובות.

הדרך הטובה ביותר לבחור את המזרון מתוך ההיצע הקיים בחנות, היא לתת לילד לשכב על מספר מזרונים אורטופדיים ולבחור את זה שנוח לו ביותר. הדרך הזו תבטיח, ככל שרק ניתן, שלילד יהיה נוח, שאיכות שנתו תשתפר, ושהוא ואתם תיהנו מהמזרון לאורך זמן.

אם לסכם – התשובה לשאלה היא: כן, כדאי מאוד לרכוש מזרונים אורטופדיים לילדים, שכן הם משפרים להם בצורה משמעותית את איכות השינה ומפחיתים מאוד את הסיכון לכאבים.

כללי