ילדים שחוו טראומה נאלצים לספוג שורה ארוכה של השלכות ובין היתר עליהם למצוא פתרון לנשירת שיער. זו תופעה נפוצה מכפי שנהוג לחשוב והדרך הנכונה להתמודד איתה היא באמצעות פאות

חרדה אצל ילדים יכולה להתפתח באופן בלתי צפוי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההשלכות של החרדה הן לא רק פסיכולוגיות או נפשיות. לעיתים קרובות באה לידי ביטוי החרדה גם בתופעות כמו התקרחות ונשירת שיער. גורמים מערכתיים, הורמונאליים וסביבתיים משפיעים על איכות השיער ועל צמיחתו ובקרב ילדים הם נוטים להפוך לנשירה או התקרחות. תופעות אלו מתעוררות ביתר שאת לאחר טראומה אישית של הילדים ועל ההורים למצוא עבורם פתרון יעיל.

חרדה אצל ילדים

מקרים של התקרחות ונשירת שיער קשורים באופן ישיר לשינויים מקומיים שעוברת הקרקפת, לתנאי המחיה של השורשים וגם לתזונה לקויה או חוסר איזון הורמונאלי. לאחר טראומה ובעקבות חרדה מפתחים ילדים קשיים בשמירה על תפריט תזונתי מאוזן ואת התוצאות ניתן לראות בין היתר בדלילות השערות. מעבר לכך, חרדה אצל ילדים מלווה במחלות כמו אנמיה, עודף שומנים בדם, מחלות לב, מחלות זיהומיות ומחלות חום ארוכות המערערות את מצב הגוף וגורמות נשירת שיער.

מדוע כדאי להשתמש בפאות עבור ילדים?

נשירת שיער אצל ילדים פוגעת בתחושת הביטחון העצמי שלהם ועלולה למנוע היטמעות תקינה בחברה. ילדים שסובלים מלחצים, מתחים, דיכאונות, חרדות וטראומות רגשיות לא צריכים להתמודד לבדם עם נשירת שיער. בנוסף, הם יכולים לבצע התאמה אישית של כיסוי ראש דמוי שיער וכך להבטיח יתרונות ייחודיים:

א. מראה אסתטי – היתרון המשמעותי והגדול ביותר של פאות עבור ילדים הוא אסתטיקה. כיום אפשר לייצר כיסוי ראש דמוי שיער ממגוון חומרים איכותיים וטבעיים. חומרים אלו מבטיחים מראה מרשים של הכיסוי ומתאימים לילדים בכל הגילאים.

ב. הסתרת נשירה – חרדה משפיעה על כל ילד בצורה שונה. בעזרת כיסוי ראש דמוי שיער ניתן להסתיר נשירה באיזורים ספציפיים בלבד, מבלי שאף אחד בסביבה הקרובה או הרחוקה של הילד לא יחוש בהבדל.

ג. עריכת טיפולים – פאות יכולות להיות פתרון זמני המלווה את הילד במהלך עריכת טיפולים להתמודדות עם החרדה והטראומה. כיסוי ראש דמוי שיער אינו מחייב את הילד והוא רשאי להחליט מתי ללבוש או לוותר עליו. המטרה היא להשתמש בכיסוי ראש כדי להחזיר את הילד לשגרה ולהקנות עבורו את תחושת הביטחון הרצויה.

הורים לילדים לא יכולים להקל ראש במשמעות ובהשלכות של חרדה. טראומות המייצרות חרדה לא נעלמות מעצמן. ההורים צריכים לפנות לטיפול מוקדם ככל האפשר ולחשוב גם על הפרטים הקטנים. רצוי לערב את הילד במערכת קבלת ההחלטות, לבחור יחד איתו את כיסוי הראש המתאים ולתת לו להביע דעה. זהו שלב ראשון, בסיסי וחיוני בהתמודדות עם החרדה ובהחזרת החיים למסלולם התקין ולשגרה הרצויה מבחינת כל בני המשפחה.

המאמר באדיבות אתר פאות רמי ((ramiwigs.co.il

כללי