מה חשוב לדעת כאשר את מדובר בחימום חדר תינוק

כאשר מדובר בחדר תינוק הוא החדר לא אתם תקדישו את מלוא תשומת הלב, הדרך בה אתם מחממים את חדר התינוק יכולה להיות זהה לדרך בה אתם בדרך כלל דואגים עבור חימום הבית.

הטמפרטורה המומלצת בחדרי תינוקות בכל העונות היא 22-23 מעלות צלזיוס. כאשר מגיעים לטמפרטורה זו ניתן לפתוח פתח חלון קטן, או לשים קערת מים על רצפה כדי שהחדר לא יהיה יבש מדי עקב החימום וישמור על הלחות.

דרכים לחימום חדר תינוק או חימום הבית כולו

ישנן מספר דרכים לחמם את חדר התינוק לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו

  • רדיאטור – החיסרון הגדול ביותר הוא מחיר החשמל אשר תקבלו בסוף החודש והזמן שלוקח לחדר להתחמם, רדיאטור הוא היקר ביותר בפתרונות חימום הבית, היתרון שלו שאינו גורם ליובש, ונכבה לבד כאשר מגיע לטמפרטורה מסוימת.
  • מזגן – המזגן זול יותר מהרדיאטור ומחמם את החדר באופן מידי, אך גורם לייבוש רב כמו כן, צריך לשים לב לכבות ולהדליק אותו כל כמה זמן.
  • הסקה מרכזית – היא מערכת חימום הבית אשר מתוכננת לשמור על טמפרטורה אחידה, וזו הוא יתרונה הגדול ביותר כאשר מדובר בחימום חדר תינוקות מכיוון שאם תקבעו כי הטמפרטורה שתרצו שתשמר בבית היא 22 מעלות צלזיוס זו הטמפרטורה אשר תישמר, יתרון נוסף הוא שמערכת ההסקה אינה מייבשת כמו המזגן. חסרונה הוא עלות ההתקנה.

חימום הבית

אמצעי בטיחות לחימום חדר תינוקות

ישנם מספר אמצעי בטיחות אשר כדאי להקפיד עליהם כאשר מדובר בחימום חדר תינוקות. הימנעו משימוש בתנור ספירלה, תנור זה יכול לגרום לשריפה ומסוכן להשאירו ללא השגחה. במידה ואתם משתמשים ברדיאטור הימנעו משימוש ברדיאטור שאינו בעל צלעות, חשוב כדי שהתינוק לא יוכל להכניס את היד לרדיאטור, ישנם רדיאטורים בעלי מבנה חלק, כמו כן החזיקו את הרדיאטור רחוק ככל האפשר מהתינוק.

אם בחרתם להשתמש במזגן  הקפידו לשים קערת מים בחדר כדי לשמור על הלחות. תתלו מדחום על הקיר כך תדעו תמיד את טמפרטורת החדר, חורף נעים.

כללי