כל הורה מודאג מחשיפה של ילדים אל חומרי ניקיון רעילים. חוסר המודעות של הורים לסכנות המלוות שימוש בחומרי ניקיון נטולי אישור גורם לנזקים בלתי הפיכים, כגון אלרגיות, גירודים, מחלות נשימה ועוד.

צריך לזכור כי רוב חומרי הניקיון הזולים מבוססים על מרכיבים כימיים בלבד. בחומרים אלו הדגש הוא על פעולת ניקיון אגרסיבית ומיידית, אשר אינה לוקחת בחשבון את הנזקים הפוטנציאליים עבור הסביבה בכלל ועבור הילדים בפרט. מעבר לכך, ישנם חומרי ניקיון בסיסיים כמו אקונומיקה שעליהם אי אפשר לוותר על אף שאינם מתאימים לילדים.

כך תזהו חומרי ניקיון ידידותיים

יש היצע עצום של חומרי ניקיון ולא כולם כאמור מתאימים לילדים. למרות שהילדים עצמם לא נחשפים אל חומרי הניקיון באופן ישיר, יש מקרים בהם הם לוקחים חלק בפעולות הבית ולכן עדיף למנוע את הסיכון מראש. אך כיצד מזהים את חומרי הניקיון הידידותיים, או לחילופין איך מבטיחים שחומרים רעילים לא ייכנסו לבית? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. בדקו את האריזה – אל תרכשו חומרי ניקיון רק על פי המחיר. בדקו מה כתוב על האריזה, השקיעו מספר דקות בהשוואה בין מוצרים שונים והבטיחו מוצר יעיל ובטוח.

ב. תו תקן – יש תווי תקן בינלאומיים ורישיונות הניתנים על ידי משרד הבריאות עבור חומרי ניקיון מתאימים לילדים. בדקו האם פרטים אלו מופיעים על המוצר ותנו עדיפות לחברות מוכרות ואמינות.

ג. רגישות – במידה והילדים שלכם רגישים למוצרים מסוימים, ודאו שחומרי הניקיון אינם מכילים אותם. אל תקלו ראש במרכיבים של חומרי ניקיון ושפרו את הידע שלכם בנושא מוקדם ככל האפשר.

לסיכום, חומרי ניקיון המתאימים לילדים מיוצרים על ידי חברות גדולות המציעות מגוון חומרים של שירותי ניקיוןחומרי ניקיון מותאמים לילדים  וניתן לרכוש אותם במידה ומפעילים מערכת שיקולים רחבה ואחראית.

כללי