אין הורה שלא מתלבט באיזשהו שלב בשאלה: נופש בחו"ל – עם הילדים או בלעדיהם? אין ספק שיותר נוח להשאיר אותם אצל סבא וסבתא וליהנות מטיול זוגי בחו"ל, אבל אם חושבים על זה לעומק, אין דבר שמספק הרגשה של משפחה אמיתית כמו טיול משפחתי בחוץ לארץ. הנה לפניכם כל הטיפים שיעזרו לכם לקחת את הילדים אתכם – וליהנות. טיסה נעימה!

הסוד: תכנון מראש

חו"ל עם ילדים - חוויה לכל החייםהסוד הגדול של חופשה בחו"ל עם הילדים הוא התכנון המוקדם. אם כשאתם נוסעים לבד אתם משאירים מקום לספונטניות, במקרה הזה כדאי שאת הספונטניות תשאירו בארץ. תכננו מה לעשות מדי יום ביומו (כן, גם "להישאר במלון ולבלות כל היום בבריכה" זה דבר שצריך לתכנן), כדי שלא תיקלעו למצב שבו הילדים משתעממים (במקרה הטוב) ואתם מתחילים להתחרט על ההחלטה שקיבלתם. בנוסף, חשוב שתדברו עם הילדים מספיק זמן מראש על העובדה שאתם מתכננים לטוס, ותסבירו להם בדיוק מה עומד לקרות. כך לא תהיינה הפתעות בהמשך, ואם תהיינה – הן תהיינה יחסית מינוריות ולא ידמו למשבר עולמי. ידעו אותם בדיוק לאן אתם עומדים לטוס, הסבירו להם על הטיסה עצמה ועל איך שמצופה מהם להתנהג, ועדכנו אותם בכל מה שנראה לכם נכון.

לאן טסים עם ילדים?

גם אם לא טסתם לחו"ל כבר הרבה זמן, אם אתם טסים עם הילדים אתם צריכים לבחור יעד שבו יהיה להם מה לעשות. אמנם אין בעיה עם להסתובב קצת בין מבנים עתיקים או להיכנס למוזיאון שמאוד רציתם לבקר בו, אבל כדאי מאוד להקפיד על מינון נכון, שנוטה לטובת הילדים. יש הרבה מאוד מדינות שיש בהן הרבה אתרים שמתאימים לילדים, ושגם אתם תוכלו ליהנות בהן מ"דברים של מבוגרים". לדוגמה:

  • הולנד – אין כמו לשכור וילה בהולנד ולטייל עם הילדים לא רק באמסטרדם שוקקת החיים והפסטיבלים (אל תוותרו על פסטיבל הגבינות המסורתי – הילדים יתמוגגו), אלא גם באפטלינג – הלונה פארק המתוק ובכפרי הדייגים הקסומים.
  • ארצות הברית – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות לא רק בגלל הדיסני-וורלד (לשם כדאי להגיע בעזרת טיסות למיאמי), אלא גם בגלל כל האורות, השופינג והתרבות המיוחדת שלה. נכון שהטיסה הארוכה עלולה להעיב קצת על החוויה, אבל הבילוי המקסים יחפה על הכל.

גם בספרד, בשוויץ, בגרמניה ואפילו באוסטרליה ובכל מקום אחר יהיה לילדים שלכם הרבה מה לעשות, אם תתכננו נכון את הטיול. השקיעו בתכנון, כי ההשקעה תשתלם, זה בטוח.

איך לעבור את הטיסה?

ברצלונה - מקום שגם ילדים וגם מבוגרים מאד אוהביםהרבה מאוד הורים חוששים לטוס לחו"ל עם הילדים משום שהם חוששים שלילדים לא יהיה מה לעשות בטיסה, או שהם לא ירגישו טוב. גם לזה אפשר להיערך ולעבור את המכשול בקלות, אם מצטיידים בציוד הנכון.

  • ציוד רפואי – הקפידו שבתיק שעולה אתכם למטוס יהיו שקיות ניילון (למקרה של הקאות), משככי כאבים לילדים, פלסטרים וכל ציוד רפואי אחר שנראה לכם נחוץ מהיכרותכם עם הילדים.
  • ציוד בשביל הכיף – קחו אתכם כל מה שיוכל להעסיק את הילדים שלכם במהלך הטיסה ושיכול לעלות אתכם למטוס: משחקי טלוויזיה, ספרים, דפי ציור, צבעים, טושים ועוד. קחו בחשבון שבמשך כל זמן ההמראה והנחיתה הילדים יהיו צמודים לחלון, כך שאם אתם טסים ליעד קרוב זה באמת לא יהיה כל כך נורא…

לסיכום – אין ספק שטיסה עם ילדים היא פרויקט שצריך להתכונן אליו, אבל אין גם ספק שזה פרויקט חווייתי שבדרך כלל נותן תמורה מלאה – ולא רק לילדים.

היערכו מראש, שתפו את הילדים, ואנחנו בטוחים שיהיה לכם טיול נעים.

כללי