חוגים כחוויה משותפת עם הילדים

בסגנון החיים כיום, כאשר העבודה מעמיסה ויש הרבה מה להספיק – כולנו רוצים לבלות גם זמן שקט עם הילדים. הילדים גדלים וחשוב לנצל את הזמן ולהשקיע בזמן איכות משותף. חוג הוא הזדמנות מצוינת של אחד על אחד עם הילד. כדאי להזכיר שחשוב להעניק זמן איכות בנפרד לכל אחד מהילדים. זה לא קל כיום, עם שלל המשימות והעבודה הבלתי נגמרים – אך זה מהותי וחשוב לקשר עם הילדים ולחינוך שלהם.

חוג תפירה – הזדמנות טובה לזמן איכות של הורה וילד

  • למה חוג תפירה הוא זמן איכות טוב? הדבר הטוב ביותר בחוג תפירה הוא העובדה כי מדובר ביכולת יצרנית. אתם והילד עוברים תהליך שלם, החל מהעלאת רעיונות, השראה, דרך תכנון ועד ביצוע וקבלת תוצר. מדובר תהליך שחשוב שהילדים יכירו, וזוהי התנסות חשובה עבורם. בנוסף, החוויה המשותפת של יצירת תוצר מוגמר ושימושי אשר התחיל במחשבה ויצא לפועל על ידכם היא בלתי נשכחת. בנוסף, מדובר ביכולת אותה רוכש הילד (וגם אתם!), והיא שם לכל החיים. בנוסף, בחוג תפירה תוכלו לפתח את היצירתיות של הילד, כך שהוא יעלה רעיונות ויוציא אותם לפועל. הדבר החשוב ביותר – זה יהיה תחביב משותף שלכם ושל הילד, גם לאחר סיום החוג. זוהי מיומנות שגם אתם וגם ילדכם תרצו לדעת, ולכן החוג לא יהיה בבחינת "בזבוז זמן" עבורכם.
  • מה עושים בחוג תפירה?
  • בחוג תפירה תלמדו כיצד לתפור ביד ובאמצעות מכונת תפירה. בחוג עוברים תהליך שלם של יצירת הבגד. לומדים כיצד לתכנן את הבגד, הדוגמאות והגזרות. לאחר מכן לומדים כיצד לתפעל בצורה בטוחה מכונת תפירה פשוטה ולעבוד איתה. לבסוף מרכיבים את הבגד הסופי. לאחר למידת הבסיס לומדים טכניקות תפירה מתקדמות יותר, מכירים חומרים שונים המשמשים לתפירה ועיצוב וכיצד לתפור בגדים מסובכים ומורכבים יותר.
  • תפירה

חוגים מפתחים יכולות ומרחיבים אופקים

אין ספק כי חוגים מהווים חלק חשוב מההתפתחות של כל ילד. זהו מקום בו הוא יכול למצוא את התחביבים המעניינים אותי ומהם הוא נהנה. הילד יכול להתנסות במגוון רחב של חוגים, להכיר תחומים שונים, ולבסוף לבחור בעצמו את החוג המתאים. במקרים הללו כדאי מאוד להקשיב לילד ולהעדפות שלו, אפילו לתת לו לבחור את החוג.

כללי