אם אתם רוצים שהילדים שלכם ישחו בבריכת השחייה כמו דג במים, שלא יפחדו מהמים ושידעו כמה סגנונות שחייה – אין ספק שאתם צריכים לרשום אותם לחוג שחייה לילדים. מה בדיוק לומדים בחוג ואיך בוחרים את המסגרת שתהיה הטובה ביותר עבור הילד שלכם? את כל התשובות לשאלות אלה ועוד – תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.

ילדים ומים – סיפור אהבה

הרבה מאוד ילדים מאוד אוהבים מים. הם נכנסים לכל מאגר מים, קטן ככל שיהיה, ומתחילים להשתכשך בו בשמחה ובדיצה. על מנת שהשכשוך הזה יוסיף להם גם בריאות ויאפשר להם להתמודד גם עם מים עמוקים לשחות באמת – כדאי שהם ילמדו איך שוחים באמת. מה צריך לשם כך? בריכת שחייה, מורה טוב ולימוד שחייה בקצב מתאים.

פחד ממים אצל ילדים

לעומת הילדים שאוהבים מים, יש גם כאלה שחוששים מהם מאוד. הם לא ירצו להתקרב למאגר מים, קטן ככל שיהיה, ויעדיפו לעשות כל דבר אחר חוץ מלהיכנס אליו. חוג שחייה לילדים יתאים מאוד גם לילדים כאלה, שכן המדריך ידע בדיוק איך לפנות אליהם ואיך ללמד אותם לא רק לא לפחד ממים, אלא אפילו לאהוב אותם מאוד.

אז איך בוחרים חוג שחייה לילדים?

חוג שחייה בכלל וחוג שחייה לילדים בפרט, חשוב לבחור לא רק על פי הקרבה לבית. אמנם, אין ספק שה שיקול, אבל יש כמה וכמה פרמטרים הרבה יותר חשובים שצריך לבדוק לפני שרושמים את הילדים:

  • המוסד שהחוג מופעל על ידו – חשוב מאוד שהמקום בו מתקיים החוג יהיה מקום מוסדר המורשה להפעיל חוגים בכלל וחוגי ספורט בפרט. חשוב מאוד שהוא יופעל על ידי גוף מוכר, אשר קיבל את כל הרישיונות להפעיל חוגי שחייה, על מנת לדעת שיש מי שעומד מאחורי המדריכים ושיש פיקוח על הנעשה בחוגים.
  • פיקוח על הבריכה – חשוב לוודא שבריכת השחייה תטופל כמו שצריך, על מנת לספק לילד שלכם מקום שבטוח לשחות בו. חשוב לוודא שדואגים לחטא את הבריכה בכלור, אבל גם שלא ישימו יותר מדיי, כי אז יכולה להיות תגובה של צריבה בעיניים ואם זה ממש יותר מדיי – גם תגובה עורית מאוד לא נעימה.
  • המורה שמעביר את החוג – חשוב לברר מיהו המורה שמעביר את החוג בבריכת השחייה. יש לוודא שמדובר במורה מוסמך אשר עבר את כל הקורסים הנדרשים וקיבל תעודת מורה שחייה מורשה, וכדאי מאוד שזה יהיה מורה שיש לו ניסיון של כמה וכמה שנים בתחום של העברת חוגים לילדים בבריכת שחייה.
  • קצב השחייה – חשוב מאוד שהחוג יהיה בקצב שמתאים לילד שלכם, כלומר – שאם הילד רק מתחיל הוא יוכל להגיע פעמיים בשבוע, כדי להשתפר כמה שיותר מהר. בנוסף, חשוב שכל ילד יקבל יחס אישי מהמדריך, על מנת שכל אחד יוכל להתקדם בדיוק בקצב שהוא צריך.
  • חוג שחייה לילדים

רק לאחר שאתם מבררים את כל הנושאים האלה ומוודאים כי בריכת השחייה מטופלת כראוי וכי מי שמעביר את החוג הוא מורה שחייה מוסמך – אפשר לעבור הלאה לקריטריונים נוספים כמו קרבה לבית ומחיר. שקללו את כל הנתונים, בחרו במקום הטוב ביותר עבור הילד שלכם ואין בכלל ספק שבתוך זמן קצר יתווסף שחיין מקצועי למשפחה שלכם.

בריכות שחייה ביתיות – לתרגול שחייה יומיומי

במידה ויש ברשותכם חצר עם שטח המאפשר הקמת שחיה וכמובן אם יש לכם יכולת כספית לכך, מומלץ לבנות בריכות שחייה ביתית, לה מספר יתרונות:

א. באמצעותה ניתן לתרגל את כישורי השחייה, זאת כמובן במידה ואנו כבר יודעים לשחות ואין חשש לסכנת טביעה.

ב. הבריכה היא עונה היטב על המשפט הידוע "נפש בריאה בגוף בריא", פעולת השחייה פועלת על רוב חלקי הגוף ותורמת הן לחיזוק הפיזי של הגוף והן להיבט הנפשי מכיוון שלשחייה במים יש אפקט של שלווה ורוגע.

ג. אין כמו שחייה במים צוננים בחודשי הקיץ הלוהטים – כך שאנו יכולים לקפוץ למים מתי שנחפוץ בכך וללא צורך לטרוח לנסוע לבריכה ולשלם דמי כניסה.

ד. מעבר לכל אלה הבריכה היא אטרקציה לכל המשפחה ומהווה בילוי של ממש ותורמת לגיבוש המשפחתי ואף לבילוי חברתי עם חברים.

 

כללי