עד לא מזמן, מי שחשב על סריגה, בעיקר העלה בראשו דמות של אישה מבוגרת במיוחד, שיושבת וסורגת סוודרים וכובעים לנכדים שלה. עם זאת בשנים האחרונות חל מהפך של ממש. אנו עדים לכך שלא מעט צעירים נרשמים ביוזמתם לחוגי סריגה – וכיום יש אף הרשמה ניכרת של ילדים לחוגי סריגה שמיועדים מלכתחילה לקהל יעד צעיר. אז איך מסבירים את הפופולריות של חוגי סריגה לילדים? ומה בעצם מלמדים בחוגים הללו? מה תרומתם של חוגי הסריגה עבור הילדים שלכם?

להכיר את חוגי הסריגה המיוחדים

  • חוג סריגה לילדיםלמה הם פופולריים? – את הפופולריות החדשה של חוגי הסריגה באופן כללי, ולילדים בפרט, אפשר להסביר בכך שאנו חיים בעידן שבו יש הכרה מחודשת בחשיבות של עבודה עצמאית. אנשים רבים מואסים בבגדים שמיוצרים באופן המוני, ורוצים ליהנות שוב מחדוות היצירה, ומהיכולת שלהם ליצור משהו בעצמם. זה נכון למבוגרים – אבל זה נכון מאד לילדים שרוצים להתנסות בחוויות הללו.
  • מה לומדים בחוג? – בקצרה? פשוט לומדים לסרוג. אם נפרט יותר, אז נסביר שבחוגי הסריגה, מסבירים לילדים על טכניקות של סריגה – הן בעזרת שתי מסרגות, והן בעזרת מסרגה אחת. לומדים כיצד לעבוד עם סוגים שונים של צמר, ואיך לבחור בעובי המתאים, בהתאם למה שרוצים לסרוג. בחוג לומדים איך לסרוג מוצרים מגוונים מאד – מפות שולחן, סוודרים, כובעים, צעיפים, גרביים, כיפות, שכמיות – ואפילו תלמדו כיצד אפשר לסרוג תיקים. הרעיון הוא שאתם גם לוקחים אחר כך את כל התוצרים הביתה ונהנים מהם.
  • פיתוח של הילדים – כדאי גם להבין כיצד חוג הסריגה יכול לפתח את היכולות של הילד שלכם. הסריגה מלמדת את הילדים כיצד לפתח קואורדינציה וקשר טוב יותר בין הידיים לבין העיניים. כמו כן הסריגה מלמדת את הילד איך לתכנן מראש בגד, ואיך להשקיע זמן ולהתאזר בסבלנות. אלו כישורים חשובים מאד להמשך החיים!

 יש המון מה לעשות בחוגי הסריגה

בקיצור, אם הילדים שלכם מתעניינים לאחרונה בסריגה ובאופן כללי בעיצוב בגדים – אפשר שחוגי הסריגה הם בדיוק מה שהם מחפשים. החוגים הללו הם תמיד בקבוצות קטנות ואינטימיות, כך שכל ילד גם מקבל יחס אישי לאורך המפגשים.

כללי